Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukraina sugriežtino bausmes plėšikams, bet žmonės randa ir kitų būdų su jais kovoti

Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė įstatymą dėl griežtesnių bausmių grobstytojams karo padėties metu. Tačiau ukrainiečiai bando ir kitais būdais kovoti su plėšikais: jie juos riša prie stulpų viešose vietose.
Ukrainoje plėšikai rišami prie gėdos stulpų
Ukrainoje plėšikai rišami prie gėdos stulpų / Nuotr. iš „Telegram“

Kaip praneša UNIAN korespondentas, deputatai ketvirtadienį balsavo už įstatymo projektą „Dėl Ukrainos baudžiamojo kodekso pataisų, siekiant sustiprinti atsakomybę už grobstymą“.

Sugriežtintos bausmės

Įstatymas numato, kad už daiktų, kuriuos turėjo žuvusieji ar sužeistieji, vagystę mūšio lauke (plėšimą) baudžiama laisvės atėmimu nuo penkerių iki dešimties metų (dabar – nuo ​​trejų iki dešimties metų).

Nuo šiol pagal įstatymą už vagystę karo ar nepaprastosios padėties sąlygomis baudžiama laisvės atėmimu nuo 5 iki 8 metų.

Už plėšimą esant karo arba ekstremaliajai situacijai numatytas laisvės atėmimas nuo 7 iki 10 metų. Už turto užvaldymą karo ar nepaprastosios padėties metu bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 15 metų su turto konfiskavimu. Už turto prievartavimą karo ar nepaprastosios padėties metu bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 7 iki 12 metų su turto konfiskavimu.

Įstatymas numato, kad už turto pasisavinimą piktnaudžiaujant tarnybine padėtimi karo ar nepaprastosios padėties atveju bus baudžiama laisvės atėmimu nuo 5 iki 8 metų su teisės eiti tam tikras pareigas atėmimu iki trys metai.

Chersono meras kreipėsi į plėšikus

Rusijos kariuomenei užpuolus Ukrainą šalyje pastebimai padaugėjo plėšikų, kurie braunasi į be priežiūros paliktus butus, namus, grobia prekes iš parduotuvių.

Po kelias dienas užtrukusių mūšių Rusijos kariuomenės užimto pietinio Chersono miesto meras Igoris Kolychajevas įspėjo, kad vietiniai plėšikai gali pavogti visas maisto atsargas, kurių gyventojams itin stinga.

Meras prisipažino, kad jam gėda dėl kai kurių parduotuves, prekybos centrus plėšiančių miestiečių.

„Neturiu laiko skaityti moralų. Ir beprasmiška tai. Jei iki šiol nesupratote svarbiausio, kad vogti iš savų negalima, aš neturiu apie ką su jumis kalbėti. Tebūnie Dievas jūsų teisėjas“, – rašė I.Kolychajevas.

Meras kreipėsi į prekybos centrų ir didelių parduotuvių savininkus sakydamas, kad mieste kyla reali grėsmė, jog plėšikai pagrobs maisto atsargas.

„O miestui reikia maisto ir pramonės prekių. Tai ypač pasakytina apie labiausiai pažeidžiamas gyventojų dalis.

Miestas pasiruošęs perimti jūsų likusios produkcijos platinimo kontrolę. Garantuojame, kad ji pateks ten, kur dabar labai laukiama – ligoninėms, vaikų globos namams, pensininkams, nepasiturintiems, daugiavaikėms šeimoms ir kt. Mes tai padarysime organizuotai ir atsakingai, galite tuo būti tikri“, – rašė I.Kolychajevas.

Gėdos stulpai

Tuo tarpu ukrainiečiai bando ir savaip kovoti su plėšikais, kurie nesibodi karo metu pelnytis.

„Telegram“ kanaluose skelbiamos nuotraukos ir vaizdo įrašai, iš kurių matyti, kad ukrainiečiai įvairiuose miestuose nusikaltimo vietoje pagautus plėšikus pririša viešoje vietoje prie stulpo. Dažniausiai plėšikai prie stulpų pririšami naudojant lipnias juostas. Dažnai prie taip nubaustų nusikaltėlių būna paliekami ir jų pavogti maisto produktai ar prekės. Kai kurie plėšikai prie gėdos stulpų pritvirtinami net su pavogtomis prekėmis rankose.

Iš nuotraukų matyti, kad nusikaltimo vietoje pagauti plėšikai būna sumušami, kai kurie net viešai išplakami diržais, o jų nuotraukos bei vaizdo įrašai platinami socialiniuose tinkluose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne