Pasak leidinio, rusai žadinami skambant Ukrainos himnui, o į valgyklą vedami koridoriumi, nukabintu Stepano Banderos ir Taraso Ševčenkos portretais.
Anot publikacijos autorių, tokiu būdu ukrainiečiai bando „pakeisti imperialistines rusų nuostatas“ iki šiems grįžtant tėvynėn.
Rusai karo belaisviai dirba šešias dienas per savaitę – daugiausia gamina pintus baldus.
Už tai jiems mokami 8 JAV doleriai per mėnesį (maždaug 7 eur.), kad jie galėtų stovyklos parduotuvėje nusipirkti gėrimų ir saldumynų.
Nuo invazijos pradžios Rusijoje nebeparduodama „Cocacola“, belaisviams yra bene populiariausia prekė.
„The times“ reportažas parengtas vienoje didžiausių karo belaisvių stovyklų, kurios vieta saugumo sumetimais neatskleidžiama.
Ukrainos karo belaisvių koordinavimo štabo atstovas spaudai Petro Jacenka žurnalistams atskleidė, kad nemaža dalis čia patekusių rusų į Ukrainą kariauti keliavo tiesiai iš kalėjimų Rusijoje.
Plačiau skaitykite: „Patrankų mėsa“ paversti rusų kaliniai ištrūkti iš fronto turi dvi galimybes: nė viena nevilioja
Nenuostabu, kad kai kurie jų ir belaisvių stovyklojei bando įvesti kalėjime įprastas taisykles ir kastų sistemą, tačiau ukrainiečiai žino kaip įveikti tokias iniciatyvas.
„Mes labai greitai tai sustabdome. Mes jiems sakome, kad jei nesielgsite tinkamai, mes jus paleisime į laisvę ir leisime ukrainiečiams su jumis „susitvarkyti“. Paprastai tai suveikia.“
Spalio mėnesį Rusija paskelbė, kad Ukrainoje šiuo metu yra apie 500 karo belaisvių. Propagandiniais tikslais rusai slepia savo netektis – tiek belaisvių, tiek žuvusiųjų skaičiai nuolat sumažinami.
Spalį Ukraina pranešė, kad Rusijos nelaisvėje yra 3,5 tūkst. kariškių ir daugiau kaip 700 civilių.