Ukrainiečių ministras: Ukraina įveiks Rusiją technologijų kare

Kol Ukrainos ir Rusijos kariai kovoja įprastinėse fronto linijose, pirmasis didelis Europos karas interneto amžiuje sukėlė ir technologijų karą, abiems pusėms kovojant dėl pranašumo naudojant dronus ir palydovinį ryšį.
Kibernetinis saugumas
Kibernetinis saugumas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nors abi šalys iki šiol neatsiliko viena nuo kitos, Ukrainos ministras, atsakingas už technologijas, penktadienį interviu naujienų agentūrai AP sakė esąs įsitikinęs, kad jo šalis turi pakankamai motyvacijos ir gebėjimų, kad galiausiai pralenktų Rusiją inovacijų srityje.

Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministras Mychaila Fedorovas teigė, kad bepiločiai orlaiviai (UAV), arba dronai, elektroninė karyba, palydovinis ryšys ir kitos technologijos buvo esminė daugiau nei prieš metus prasidėjusio karo su Rusija dalis.

„Technologijos leidžia tradicinei ir moderniajai artilerijai būti tikslesnei ir padeda gelbėti mūsų karių gyvybes, – tvirtino jis. – Kai jus stebi „akys“, galite priimti veiksmingesnius sprendimus dėl savo karių valdymo.“

Jis pripažino, kad Rusija taip pat supranta technologijų svarbą mūšio lauke ir aktyviai kuria bei tobulina savąsias.

„Kiekvieną dieną mūšio lauke atsiranda naujų mūsų ir Rusijos UAV, – sakė M.Fedorovas. – Matome, kokius dronus jie turi. Mes juos gauname, išardome ir tiriame.“

Jis teigė, kad vyriausybė planuoja investicijas į naujų technologijų projektus, kad paskatintų tolesnę konkurenciją ir inovacijas.

„Šiame technologijų kare mes tikrai laimėsime, – sakė jis. – Net jei mažiau nei 50–60 proc. remiamų projektų duos kokį nors rezultatą, jis gali būti lemiamas mūšio lauke.“

Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau buvo tikimasi, kad šį pavasarį Ukraina gali pradėti kontrpuolimą. M.Fedorovas teigė, kad neįmanoma įsivaizduoti veiksmingų operacijų be technologijų mūšio lauke.

Ukraina nevykdė didelės operacijos okupuotoms teritorijoms išlaisvinti nuo tada, kai praėjusių metų lapkričio mėnesį atgavo Chersono miestą ir dalį aplinkinės provincijos. Tačiau padaugėjo pranešimų apie dronų atakas Rusijoje.

Pastaraisiais mėnesiais daugybė dronų smūgių buvo nukreipti į pietų ir vakarų Rusijos teritorijas, o tai rodo didėjantį Ukrainos kariuomenės veiklos mastą. Po kiekvieno smūgio Rusijos valdžia kaltino Ukrainą, tačiau ukrainiečių pareigūnai atvirai neprisiėmė atsakomybės. Vietoj to jie pabrėžė, kad atsakydami į Rusijos agresiją turi teisę atakuoti bet kokį taikinį.

M.Fedorovas teigė, kad Ukrainos karo su dronais poveikį galima pastebėti ir Rusijos veiksmuose, pažymėdamas, kad Rusija dabar pradėjo perkelti šarvuotąją techniką toliau nuo fronto linijos.

„Buvo tam tikrų įvykių, kurie pakeitė situaciją, tačiau mes ir toliau kaupiame šią naudingą patirtį“, – sakė jis, tačiau atsisakė kalbėti apie detales.

Komentuodamas mūšį dėl Bachmuto miesto, kuris iki šiol buvo ilgiausias per visą karą, M.Fedorovas tvirtino, kad „tokiose situacijose technologijų naudojimas yra neįkainojamas“.

„Kai turi ribotus artilerijos išteklius, ginklus, šaudmenis ir atakos dronus, turi būti kuo tikslesni“, – teigė jis. Tokį tikslumą galima pasiekti būtent dronais.

Tačiau, anot M.Fedorovo, esant tūkstančių kilometrų ilgio fronto linijai, sunkioji ginkluotė ir šarvuotoji technika, įprasta karo veiksmams, išliko labai svarbi. Technologijos gali padėti Ukrainai nustatyti potencialių taikinių buvimo vietą, tačiau kariuomenė negali pataikyti į visus, nes jai trūksta reikiamos artilerijos ir amunicijos, pridūrė jis.

Už technologijas atsakingas ministras teigė, kad šalių partnerių pažadėtos pagalbos teikimas tebėra labai svarbus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų