Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainoje išpuolius prieš žurnalistus tirs pareigūnas, sveikinęs „išdavikų“ žiniasklaidoje sąrašą

Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas paskyrė savo pavaduotoją Antoną Heraščenką prižiūrėti policijos vykdomus išpuolių prieš šalies žurnalistus tyrimus. Toks sprendimas sulaukė kritikos – A.Heraščenka aktyviai palaikė tinklalapio „Myrotvorec“, kuriame kaupiamas ukrainiečių žurnalistų, esą išduodančių šalį, sąrašas, idėją.
Antonas Heraščenka
Antonas Heraščenka / „Twitter“ nuotr.

Kaip rašo „Kyiv Post“, A.Heraščenka taip pat yra daugybę kartų klaidinęs žurnalistus ir pateikęs netikslius komentarus apie baudžiamuosius tyrimus.

O dabar jis – Vidaus reikalų ministerijos specialusis atstovas, turėsiantis „užtikrinti spaudos laisvę“.

„Ministras Avakovas man skyrė šias pareigas, ir aš padarysiu viską, kad užtikrinčiau jūsų, o kartu ir valstybės bei demokratijos laisvės saugumą šioje šalyje.

Žurnalistų laisvė ir saugumas reiškia mūsų visų laisvę ir saugumą“, – Aukščiausiojoje Radoje taip į žiniasklaidą kreipėsi A.Heraščenka.

A.Heraščenka susijęs su portalu „Myrotvorec“, kuriame kaupiama duomenų apie tariamus „Ukrainos priešus“ bazė.

Jis pareiškė, kad ministerija savo tinklalapyje sukurs paskyrą, skirtą nusikaltimams prieš žurnalistus. Paskyroje bus skelbiama tokių išpuolių statistika ir informacija apie tyrimų eigą.

Žodžiai ir planai gražūs, bet Ukrainos žurnalistai ir žmogaus teisių gynėjai nepatenkinti. Mat A.Heraščenka susijęs su portalu „Myrotvorec“, kuriame kaupiama duomenų apie tariamus „Ukrainos priešus“ bazė.

A.Heraščenka taip aktyviai palaikė tokio sąrašo kūrimo idėją, kad daugelis mano, jog jis ir yra jos autorius. Pats pareigūnas tokias kalbas neigia.

„Twitter“ nuotr./Tinklalapis „Myrotvorec“
„Twitter“ nuotr./Tinklalapis „Myrotvorec“

„Myrotvorec“ išgarsėjo 2016 metais, kai paskelbė beveik 4,5 tūkst. Ukrainos ir užsienio šalių žurnalistų, gavusių akreditacijas dirbti apsišaukėliškoje Donecko liaudies respublikoje, pavardes.

Ir ne tik – sąraše puikavosi ne tik žiniasklaidos atstovų pavardės, bet ir jų telefono numeriai bei adresai. „Myrotvorec“ tada paskelbė, kad žurnalistai „bendradarbiauja su teroristais“, o netrukus keli jų sulaukė grasinančių skambučių.

Tokio sąrašo sudarymas įsiutino daugelį Ukrainos žurnalistų, kurie sako tiesiog norintys dirbti savo darbą karštajame taške.

Organizacijos „Freedom House“ Ukrainos skyriaus direktoriaus Matthew Schaafo vertinimu, „Myrotvorec“ iniciatyva pasitelkus programišius pavogti žurnalistų asmeninius duomenis ir juos paskelbti sukėlė pavojų karo zonoje dirbantiems korespondentams.

„Tokia veikla paskatina žmones imtis savivališkų veiksmų prieš tariamą Ukrainos priešą. Visiškai logiška klausti, kaip Antonas Heraščenka, glaudžiai susijęs su „Myrotvorec“, galės užtikrinti žurnalistų saugumą“, – tvirtino M.Schaafas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų