Nepaisant to, kad B.Johnsonas prarado populiarumą savo šalies viduje ir galiausiai buvo priverstas paskelbti apie atsistatydinimą po dešimčių ministrų pasitraukimo liepos pradžioje, Kyjive jis tebėra kultinė figūra dėl savo balsingos paramos Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija.
Paveikslai, freskos ir net tortai Ukrainos sostinėje vaizduoja žmogų, kurį kai kurie ukrainiečiai meiliai vadina „Džonsoniuku“.
Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skirtoje peticijoje išvardijamos šios B.Johnsono stiprybės: „Boriso Johnsono palaikymas visame pasaulyje, aiški pozicija prieš karinę invaziją į Ukrainą, (ir) išmintis politinėje, finansinėje ir teisinėje srityse“.
Tačiau peticijoje pripažįstama viena neigiama tokio paskyrimo pusė: jo neatitikimas Ukrainos konstitucijai.
Netikėtas sutapimas – praėjus kelioms valandoms po to, kai antradienį buvo paskelbta peticija, B.Johnsonas įteikė V.Zelenskiui sero Winstono Churchillio lyderystės apdovanojimą už tai, ką jo biuras Dauningo gatvėje apibūdino kaip „neįtikėtiną drąsą, pasipriešinimą ir orumą“ Rusijos invazijos akivaizdoje.
Atsiimdamas apdovanojimą V.Zelenskis nepaminėjo naujos peticijos, tačiau jis privalės oficialiai atsakyti, jei ji surinks 25 000 parašų.
Priimdamas apdovanojimą vaizdo ryšiu iš Kyjivo, V.Zelenskis citavo karo laikų Didžiosios Britanijos premjerą W.Churchillį, sakydamas, kad B.Johnsonas „nė nemanė pasitraukti iš kovos“, kai pasidarė sunku.