Ukrainoje trečią parą fiksuoti COVID-19 sergamumo ir mirštamumo antirekordai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 23 785 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 614 anksčiau užsikrėtusių žmonių, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Kijevas per pandemiją
Kijevas per pandemiją / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Tiek sergamumo, tiek mirštamumo rodikliai jau trečią parą iš eilės yra didžiausi šalyje nuo koronaviruso pandemijos pradžios. Ketvirtadienį buvo skelbta apie nustatytus 22 415 naujų COVID-19 atvejų ir 546 užsikrėtusiųjų mirtį. Trečiadienį naujų COVID-19 atvejų buvo 18 913, taip pat mirė 495 pacientai.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuotas 5 141 COVID-19 pacientas, 8 530 šia infekcija persirgusių žmonių pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 725 385 žmonėms, 63 003 užsikrėtusieji mirė, 2 361 365 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios šalyje bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę yra gavę beveik 8,56 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigė beveik 6,83 mln. žmonių.

Ukrainos, turinčios maždaug 41 mln. gyventojų, pareigūnams iš pradžių sunkiai sekėsi apsirūpinti vakcinomis ir įtikinti ukrainiečius skiepytis.

Tačiau naujos priemonės, įvestos labiausiai pandemijos paveiktuose regionuose, tokios kaip reikalavimas turėti vakcinacijos pažymėjimą lankantis viešosiose vietose, įskaitant mokyklas ir teatrus, paskatino ukrainiečius sparčiau skiepytis.

Pareigūnai pranešė, kad per pastarąją parą pasiskiepijo beveik 270 tūkst. žmonių, daugiausiai nuo vasario, kai Ukrainoje prasidėjo vakcinacijos kampanija.

Nuo ketvirtadienio visoms vidaus kelionėms autobusais, traukiniais ar lėktuvais taip pat būtinas vakcinacijos nuo COVID-19 pažymėjimas ar neigiamas COVID-19 testas.

Ukrainoje skiepijimui naudojamos keturios vakcinos, įskaitant „AstraZeneca“, „Pfizer“ ir „Moderna“, tačiau, kaip rodo vyriausybės duomenys, kol kas pilnai pasiskiepiję tik 19 proc. suaugusių ukrainiečių.

Pastangas pažaboti viruso plitimą stabdo dažnėjantys atvejai, kai naudojami padirbti COVID pažymėjimai ir suklastoti molekuliniai (PGR) testai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų