Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas apie tai, kodėl ukrainiečių kariai lieka Kryme: nė vieno rusų kario neįleisime į žemyną

Vos paskirtas naujasis Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas buvo priverstas teisintis, kodėl kariuomenė laikosi tokios pacifistinės taktikos Kryme, taip pat prisiimti atsakomybę už kariškių gyvybes ir jų šeimas, rašo News.liga.net. Susitikęs su žurnalistais ministras papasakojo, kaip jis mato situaciją Krymo pusiasalyje.
Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas
Ukrainos gynybos ministras Ihoris Teniuchas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Apie tai, kodėl Ukrainos kariuomenė nesitraukia iš Krymo: „Mes negalime ir neturime teisės palikti Krymo teritorijos, kad ir kaip to norėtų Rusijos kariuomenė ir vadinamieji Krymo valdytojai. Nes tokiu atveju prarasime Krymą visiems laikams. Dabar turime vieną konkrečią užduotį – gintis iki atitinkamų politinių sprendimų. Kokie jie bus ir kada – aš nežinau. Mano reikalas – vadovauti kariuomenei, o ne diplomatija ir politika. Tai sunku, bet įsakymas yra įsakymas.“

Apie subordinaciją: „Dabar tapo madingi „skambučiai sutrikusių jūreivių“, kurie neva nežino, ką daryti ir stebisi, kad nėra įsakymų. Yra įsakymas „stovėti!“ ir jį reikia vykdyti. Apie tolimesnius žingsnius bus sužinoma pagal subordinaciją. Generalinis štabas palaiko ryšį su visais vadais.“

Dabar tapo madingi „skambučiai sutrikusių jūreivių“, kurie esą nežino, ką daryti ir stebisi, kad nėra įsakymų. Yra įsakymas „stovėti!“ ir jį reikia vykdyti. 

Apie grasinimus Ukrainos kariams: „Vadinamoji Krymo prokuratūra grasina 15 metų kalėjimo bausme visiems kariškiams, kurie nepasiduos. Tai visiška nesąmonė. Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojas, generolas leitenantas Nikolajus Golomša mane užtikrino, kad apsišaukėliai prokuratūros vadovai patys bus suimti.“

Apie ginklų panaudojimą Kryme ir žemyninėje šalies dalyje: „Karinės pajėgos yra visiškai pasiruošusios, mes neleisime prasiskverbti į žemyninę Ukrainos dalį nė vienam Rusijos kareiviui. Aukščiausioji valdžia leido mūsų kariškiams naudoti ginklus, jeigu puolami kariniai daliniai ar bandoma perimti laivus. Bet sprendimą atidengti ugnį priima kiekvienas vadas vietoje. Ir jeigu toks įsakymas neduodamas, nereikia perkelti atsakomybės aukštesniems vadams.“

Apie užpuolikų taktiką: „Mūsų jūreiviams sunku naudoti ginklus net ir gavus oficialų leidimą. Taip yra dėl įžūlaus ir klastingo Rusijos armijos elgesio – jie prieš save siunčia moteris ir pensininkus, o už jų eina Rusijos specialiosios pajėgos. Tokiose situacijose mūsų vadai neleidžia atidengti ugnį.“

Ar buvo mano pirmtakai Rusijos agentai? Jūs žinote, kur jie dabar. Buvęs gynybos ministras – Sevastopolyje, ten pat ir buvęs Saugumo tarnybos vadovas. Tai viskas, ką aš galiu atsakyti.

Apie evakuaciją iš Krymo: „Mes pasiruošę evakuacijai – sudarytas atitinkamas štabas, kuriam vadovauja pirmasis vicepremjeras, į sudėtį įeina ir Gynybos ministerijos atstovai.

Ruošiamos vietos pensionuose ir sanatorijose Kijeve, Odesoje bei kituose miestuose. Jokių naujų garnizonų ar karinių miestelių statyti nereikia – mes turime galimybių žemyninėje dalyje apgyvendinti tiek žmonių, kiek reikės.“

Apie pirmtakus: „Ar buvo mano pirmtakai Rusijos agentai? Jūs žinote, kur jie dabar. Buvęs gynybos ministras – Sevastopolyje, ten pat ir buvęs Saugumo tarnybos vadovas. Tai viskas, ką aš galiu atsakyti.“

Apie Deniso Berezovskio išdavystę: „Karinė situacija leidžia apsivalyti. Kontradmirolas D.Berezovskis (buvęs Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadas, kovo 2 dieną prisiekęs separatistams ir leidęs blokuoti laivus) turėjo didelį autoritetą laivyne. Jis atlaikė pirmąjį naktinį šturmą Sevastopolyje. Kodėl jis vėliau taip elgėsi – parodys tyrimas. Kare pasitaiko įvairių situacijų ir žmonės elgiasi įvairiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai