O.Reznikovas informacinio telemaratono metu paaiškino, jog didelė Izraelio gyventojų dalis yra prorusiškų pažiūrų, kurie per partijas daro įtaką šalies politikai.
„Politikai priima sprendimus remdamiesi situacija savo šalyje. Izraelyje yra pakankamai prorusiškų gyventojų. Ir atitinkamai jų partijos šoka pagal šiuos dalykus. Todėl jos randa bet kokią priežastį aiškinti, kad atvira pagalba Ukrainai reikštų pusiausvyros šalies viduje sugriovimą ir keltų jai pavojų“, – teigė ministras.
Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad, jo nuomone, Izraelis tebėra šalis, kurioje turėtų vykti rinkimų kampanijos ir diskusijos.
Praėjusių metų rudenį V.Zelenskis paragino Izraelį padėti Ukrainai ir nuspręsti, ar jis priklauso demokratiniam pasauliui, ar yra pasiruošęs užmerkti akis prieš Rusijos terorą.
Valstybės vadovas pareiškė, kad, deja, Ukraina neturi savo „Geležinio kupolo“, kuris saugotų šalies padangę, todėl pažymėjo, jog Rusija tikisi savo nuostolius žemėje kompensuoti agresijos veiksmais ore.
Vasario 12 d. Izraelio ambasadorius Ukrainoje Michailas Brodskis išreiškė nuomonę, kad priešlėktuvinės gynybos sistema „Iron Dome“ Ukrainai netinka.
Nepaisant to, Ukraina pateikė Izraelio vyriausybei gynybos poreikių sąrašą ir tebelaukia Izraelio sprendimo suteikti pagalbą oro gynyboje.
Izraelio sprendimą lems galimybė apeiti Rusiją
Tačiau dalis nutekintų Pentagono dokumentų atskleidžia, kad Izraelis, kasmet sulaukiantis 4 mlrd. JAV dolerių saugumo paramos, sprendimą galimai atidėlioja, nes nėra įsitikinęs dėl konkrečios naudos sau.
Viename iš paviešintų dokumentų išdėstyti būdai, kaip būtų galima įtikinti Izraelį tiekti ginklus Ukrainai.
Pirmajame scenarijuje teigiama, kad Izraelis galėtų būti įtikintas labiau padėti Ukrainai, jei Rusija siųstų tam tikras pagrindines ginklų sistemas Iranui, kurio islamistinį režimą Izraelis laiko mirtina grėsme, teigė leidinys „Politico“.
Taip pat pažymima, kad Izraelis stengiasi subalansuoti savo ryšius tarp JAV ir Rusijos, nes jam reikia, kad Rusija užsidengtų akis, kai Izraelis bombarduoja Sirijos objektus, susijusius su Irano karinėmis grupuotėmis.
„Tikėtina, kad Jeruzalė svarstys galimybę teikti letalinę pagalbą, padidėjus JAV spaudimui arba suvokus ryšių su Rusija pablogėjimą dėl Maskvos veiksmų Irane ar Sirijoje, kurie kenkia Izraelio interesams“, – rašoma viename dokumente.
Nepaisant ilgamečių ryšių, JAV ir Izraelis pastaraisiais mėnesiais susidūrė su neįprasta įtampa, nes kraštutinių dešiniųjų vyriausybė Jeruzalėje bandė pasirūpinti reformų, susijusių su teismų sistema, priėmimu, kurie, kaip baiminasi daugelis izraeliečių, pakenks jų demokratijai, pastebėjo „Politico“.