„Perduodu jums [asmenų], esančių laisvės atėmimo vietose – areštinėse, kolonijose ir kalėjimuose Ukrainos teritorijoje – sąrašą. Prašau ypatingai pakontroliuoti“, – T.Moskalkova sakė perduodama sąrašą į Maskvą atvykusiai L.Denisovai.
Ukrainos pareigūnė pažadėjo, kad tai bus būtinai padaryta, taip pat išreiškė viltį, kad abiejų šalių apsikeitimas kalinamais asmenimis, įskaitant pernai lapkritį per incidentą prie Kerčės sąsiaurio sulaikytus ukrainiečius jūreivius, „vis dėlto įvyks“.
Pasak T.Moskalkovos, apsikeitimo klausimai yra ne jos kompetencija, bet ji sveikina bet kokius „ukrainiečių ir rusų susitarimus, galinčius padėti piliečiams kuo greičiau grįžti į savo namus, šeimas, į normalų gyvenimą, apie kokį svajoja kiekvienas žmogus“.
L.Denisova palaikė T.Moskalkovos poziciją ir taip pat išreiškė viltį, kad jų bendravimas duos gerų rezultatų.
Ji perdavė T.Moskalkovai150 bylų sąrašą.
„Aš taip pat atvežiau jums 150 bylų sąrašą. Tai Ukrainos piliečiai, esantys Rusijos Federacijos teritorijoje ir Kryme, tarp jų 24 jūreiviai, – sakė L.Denisova. – Norėčiau jums jį perduoti,... kad visi humanitariniai klausimai būtų išspręsti.“
Ukrainos ombudsmenė pažymėjo, kad per dvi derybų dienas Kijeve ir Maskvoje pavyko išplėsti kalinių, kuriems bus teikiama nepriklausoma medicininė pagalba ar atliekama ekspertizė, sąrašą.
Ji patikslino, kad dabar, be ukrainiečio Pavlo Hrybo, kalbama ir apie nepriklausomų medikų pagalbą Krymo totorių aktyvistui Edemui Bekirovui, kuris, pasak jos, yra sunkios būklės Simferopolio tardymo izoliatoriuje, taip pat apie kolonijoje Tverės srityje laikomą Volodymyrą Baluchą, dėl kurio sveikatos būklės „yra tam tikrų abejonių“.
T.Moskalkova sakė, jog susitikimas su L.Denisova buvo „labai svarbus, nustatantis bendravimo ir pagalbos piliečiams vektorių, suteikiantis galimybę daugeliui šeimų tikėtis, kad žmonių likimai išsispręs, jie galės grįžti namo, jiems bus suteikta pagalba laisvės atėmimo vietose“.