JAV žvalgybos agentūros teigia, kad visiškas pralaimėjimas Ukrainoje arba Krymo praradimas yra tie du scenarijai, pagal kuriuos V.Putinas potencialiai gali įsakyti panaudoti branduolinį ginklą.
Amerikiečių ir Europos pareigūnai pripažįsta, kad vargu ar per dabartinį kontrpuolimą pavyks išstumti visus Rusijos karius iš okupuotos Ukrainos teritorijos.
Dvi aiškios „sėkmės“ idėjos
Tačiau išryškėja dvi aiškios „sėkmės“ idėjos: Ukrainos kariuomenė atkovoja ir išlaiko svarbiausias anksčiau rusų užimtas teritorijas ir Kyjivas suduoda silpną smūgį Rusijos kariuomenei, kuris verčia Kremlių abejoti tolesnio karo prieš Ukrainą perspektyvomis.
JAV žvalgybos agentūrų vertinimu, labiausiai tikėtini scenarijai yra nedidelės Ukrainos pergalės ankstyvuosiuose karo veiksmų etapuose, pavyzdžiui, Donbaso dalies susigrąžinimas arba Rusijos išstūmimas iš žemės ūkio ir kalnakasybos teritorijų pietryčių Ukrainoje.
„Zaporižios atominės elektrinės užėmimas būtų ir simbolinė, ir strateginė pergalė, grąžinanti į Ukrainos rankas vieną didžiausių pasaulyje atominių elektrinių ir svarbų elektros energijos šaltinį“, – rašo laikraštis.
Ukraina pradėjo kontrpuolimą: kaip viskas vyksta
JAV ir Europos pareigūnai sako, kad Ukrainai svarbu nutraukti arba bent jau sumažinti vadinamąjį sausumos tiltą į Krymą, kuris palengvina karinę logistiką rusams. Tai leis kelti grėsmę Rusijos kariniams objektams pusiasalyje ir sutrikdyti karių aprūpinimą jame.
JAV ir Europos pareigūnai sako, kad esminis kontrpuolimo tikslas turėtų būti dar labiau susilpninti Rusijos kariuomenę. Šiais metais Rusijos kariai jau patyrė didžiulių nuostolių mūšiuose dėl Bachmuto.
Tuo pat metu kai kurie sąjungininkų pareigūnai, priešingai, baiminasi, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas gali būti „pernelyg sėkmingas“. Didžiuliai karių nuostoliai gali priversti Vladimirą Putiną paskelbti dar didesnę mobilizaciją.