Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos KT: siūlymas konstitucijoje įtvirtinti euroatlantinius siekius jai neprieštarauja

Ukrainos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį pateikė savo išvadas dėl prezidento pasiūlyto įstatymo projekto pagrindiniame šalies įstatyme įtvirtinti Ukrainos siekį tapti Europos Sąjungos ir NATO nare, ketvirtadienį pranešė prezidento atstovė Aukščiausiojoje Radoje Iryna Lucenko.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Tiksli informacija: Konstitucinio teismo teisėjai dauguma – 14 – balsų pritarė, kad prezidento Petro Porošenkos siūloma Konstitucijos pataisa neprieštarauja galiojančiai Konsitucijai.

Todėl parlamentas gali jai pritarti“, – sakė I.Lucenka, atsakydama į žurnalistų klausimus parlamente.

Kaip pranešė vienas Konstitucinio teismo šaltinis naujienų agentūrai „Interfax“, teismas tokį sprendimą priėmė uždarame posėdyje, tačiau kol kas teismo išvadų tekstas dar nepaskelbtas.

„Pagal įstatymus išvados turi būti paskelbtos ne vėliau nei kitą dieną“, – sakė šaltinis. Jis pridūrė, kad nutartis bus paskelbta Konstitucinio Teismo interneto svetainėje.

P.Porošenkos Aukščiausiajai Radai pateiktame siūlomų konstitucijos pataisų projekte numatoma, kad į pagrindinio šalies įstatymo preambulę ir tris straipsnius būtų įtrauktos nuostatos, kad „patvirtinama Ukrainos tautos europinė tapatybė ir Ukrainos europinio bei euroatlantinio kurso nekeičiamumas“.

Taip pat – kad prezidentas yra „valstybės strateginio kurso įgyti visavertę Ukrainos narystę Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje garantas“.

Ukrainiečių įstatymų leidėjai įstatymų projektus dėl Konstitucijos keitimo gali svarstyti tik turėdami KT išvadas, kad siūlomos pataisos neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Šalies konstitucija numato, kad parlamentas, gavęs KT išvadas, gali preliminariai patvirtinti pirmuoju skaitymu tokį įstatymo projektą ne mažiau kaip 226 balsais.

Po to per eilinę sesiją parlamentas gali balsuoti dėl projekto, tačiau tam, kad jis būtų patvirtintas, reikia mažiausiai 300 parlamentarų pritarimo – konstitucinės daugumos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai