Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos parlamentas atidėjo balsavimą dėl Rusijos patriarchatui pyktį keliančio įstatymo projekto

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį atidėjo balsavimą dėl įstatymo projekto, kuris, kaip teigia Rusija, įvestų griežtus apribojimus Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčiai.
Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas, patriarchas Kirilas
Ukrainos parlamentas atidėjo balsavimą dėl Rusijos patriarchatui pyktį keliančio įstatymo projekto / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Ukraina Rusija

Rusija yra ypač sunerimusi dėl galimo Maskvos patriarchato bažnyčių konfiskavimo.

Įstatymo projekte numatoma, kad religinėms organizacijoms, kurių vadovybė yra įsikūrusi „valstybėje agresorėje“, bus suteiktas specialus statusas.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją, kad ši surežisavo ir remia rytinėje Ukrainos dalyje trejus metus nerimstantį konfliktą, per kurį žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Vienas Ukrainos prezidento Petro Porošenkos valdančiosios partijos narys pareiškė, kad įstatymų leidėjams ketvirtadienį nepavyko užtikrinti pakankamos paramos šiam projektui.

„Mūsų frakcija nusprendė, kad šis įstatymas dar neparuoštas svarstyti“, – sakė Oleksijus Gončarenka naujienų agentūrai „Interfax“.

„Dėl šios priežasties įstatymo projektas šiandien nebus svarstomas“, – paaiškino jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka Vokietijoje.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Petro Porošenka Vokietijoje.

Kada projektą numatyta pateikti parlamentui kol kas nežinoma.

Pagal naująjį įstatymą, jeigu jis būtų priimtas, Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia per tris mėnesius turėtų atnaujinti savo registraciją atitinkamose institucijose ir jai būtų paskirta priežiūra.

Dokumente sakoma, kad Rusijoje įsikūrusios bažnyčios, kurios „sistemingai pažeidinėja Ukrainos įstatymus“, neteks savo registracijos ir bus uždraustos.

Savo pareiškime jis pridūrė, jog tokio įstatymo priėmimas gali „sukelti smurto bangą ir naujų bažnyčių konfiskavimų bei eskaluoti konfliktą tarp bendruomenių Ukrainoje“.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas šią savaitę perspėjo, kad įstatymas „kelia grėsmę milijonų Ukrainos tikinčiųjų konstitucinėms teisėms“.

Savo pareiškime jis pridūrė, jog tokio įstatymo priėmimas gali „sukelti smurto bangą ir naujų bažnyčių konfiskavimų bei eskaluoti konfliktą tarp bendruomenių Ukrainoje“.

Kirilas apkaltino Ukrainą, kad joje nuo 2014 iki 2016 metų neteisėtai konfiskuota daugiau nei 40 Maskvos patriarchatui priklausančių bažnyčių ir perspėjo, kad, priėmus naująjį įstatymą, jos būtų prarastos visam laikui.

Dauguma Ukrainos gyventojų yra krikščionys ortodoksai, priklausantys vadinamajam Kijevo patriarchatui.

Maskvos patriarchatui pavaldūs tikintieji daugiausia gyvena rytinėje Ukrainos dalyje, o vakariniuose ir centriniuose šalies regionuose gyvena graikų ortodoksų ir Romos katalikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos