Naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad ketvirtadienį vykusiame parlamento plenariniame posėdyje įstatymo projektą palaikė 315 parlamento narių.
Per antrąjį svarstymą projekte buvo padaryta pakeitimų, atsižvelgiant į Tarptautinio valiutos fondo rekomendacijas. Daugiausiai diskusijų sulaukė nuostata dėl lemiamo tarptautinių ekspertų tarybos vaidmens parenkant teisėjus.
Naujasis įstatymas numato Antikorupcinio Teismo Teisėjų atrankos tvarką.
Kandidatai į teisėjus dokumentus dalyvauti konkurse teiks Aukščiausiajai kvalifikacinei teisėjų komisijai (AKTK).
Tarptautinių ekspertų taryba vertins kandidatų tinkamumą ir padės priimti sprendimus dėl teisėjų skyrimo 6 metų kadencijai.
Įvedus naujausias pataisas, taryboje dirbs šeši, o ne septyni ekspertai, kaip buvo siūloma antram svarstymui pateiktame įstatymo projekte.
Ekspertų tarybos narius skirs AKTK, kandidatus siūlys tarptautinės organizacijos, bendradarbiaujančios su Ukraina korupcijos prevencijos ir užkardymo srityje.
Aukščiausiasis Antikorupcinis Teismas vykdys teisingumą kaip pirmosios instancijos ir apeliacinis teismas, nagrinėdamas baudžiamąsias bylas, patenkančias į jo jurisdikciją.
Aukščiausiojo Antikorupcinio Teismo jurisdikcijai priklausys baudžiamosios bylos, susijusios su korupciniais nusikaltimais.
Priimtame įstatymo projekte numatyta, kad Aukščiausiasis Antikorupcinis Teismas bus suformuotas per metus nuo įstatymo įsigaliojimo. Darbą jame pradės 35 teisėjai, atrinkti konkurso būdu, iš kurių mažiausiai 10 dirbs apeliaciniame skyriuje.
Įstatymas įsigalios kitą dieną po jo publikavimo, išskyrus kai kurias jo dalis, kurios pradės veikti teismui pradėjus darbą.