Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ukrainos revoliucija: Mahatmos Gandhi ar Maximilieno Robespierre'o?

Viešųjų ryšių specialisto Mykolo Katkaus teigimu, revoliucijos būna dviejų rūšių: tos, kurios vadovaujasi Prancūzijos didžiosios revoliucijos veikėjo Maximilieno Robespierre'o principais – žiaurumu ir galvų kirtimu, ir tos, kurioms labiau priimtinos Indijos išsivadavimo lyderio Mahatmos Gandhi taikios idėjos. Ukrainos revoliucija, M.Katkaus manymu, kol kas labiau linksta į M.Gandhi pusę.
Protestuotoja Kijeve
Protestuotoja Kijeve / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„M.Gandhi revoliucija yra kur kas geresnis pardavimo būdas nei M.Robespierre'o  revoliucija – su galvų kapojimu, vieša giljotina. Kai kurie reportažai iš Ukrainos rodo, kad opozicija, kuri stengiasi parduoti Gandhi revoliuciją, kartais, vis dėlto, kaip ir kiekvienoje revoliucijoje, nukrypstą į robespjeriškumą. Tačiau Ukrainos revoliucijos vaizdas Vakarų žiniasklaidoje yra gana geras“, – Žinių radijo laidoje „Ačiū, kad atėjote“ pirmadienį sakė M.Katkus.

Rusija, pašnekovo teigimu, savo ruožtu pasauliui bando parodyti Ukrainoje vykstančius procesus iš tamsiosios pusės. Reliatyvumas, M.Katkaus teigimu, būdingas brandžiajam Rusijos posocialistiniam laikotarpiui.

„Tas Europos atstūmimas daugeliui viduriniosios klasės ukrainiečių pasitarnavo kaip tam tikras smūgis, kai turi apsispręsti ir išeiti į gatvę pakovoti už savo vaikų ateitį ir galų gale už save patį“, – kalbėjo M. Katkus.

„Rusijos propaganda situaciją Ukrainoje bando iš to supaprastinto ir teisingo pasakojimo „gėris prieš blogį“ išversti į „kas yra Klyčko, ko nori koks opozicionierius, kas yra banderovcai (priešinęsi sovietų valdžiai asmenys – red.), iš kur jie atsirado, ką čia veikia masonai, žydai, lietuviai...“ – kalbėjo M.Katkus.

Anot jo, kreipiant dėmesį į šiuos klausimus, Rusijai pavyksta įtikinti patiklesnius pasaulio piliečius. Rusijos propaganda klestėjo Ukrainoje dėl to, kad, pasak M.Katkaus, Ukrainoje iš visų posovietinės erdvės šalių yra mažiausiai pasitikima bet kokia savo pačių išrinkta valdžia.

„Žmogaus laisva valia – kad jis gali daryti ką nors nesumokėtas – apskritai buvo abejojama. Vidurinioji Ukrainos klasė sugebėjo nusimesti šitą štampą ir išeiti į gatves, parodyti, kad jiems iš tikrųjų rūpi – nesvarbu, kas yra opozicionieriai, bet jiems rūpi principas, idėja...“ – kalbėjo M.Katkus.

Ukrainiečiai, anot M.Katkaus, gali susitaikyti su daug kuo, netgi su tam tikromis vagystėmis, kol valdžia iš esmės eina teisingu keliu.

„Tas Europos atstūmimas daugeliui viduriniosios klasės ukrainiečių pasitarnavo kaip tam tikras smūgis, kai turi apsispręsti ir išeiti į gatvę pakovoti už savo vaikų ateitį ir galų gale už save patį“, – kalbėjo M. Katkus.

„Rusų propaganda nepripažįsta tokio dalyko, kaip žmonių veržimasis į gerąją pusę, ji pripažįsta tik interesus ir pinigus“, – reziumavo viešųjų ryšių specialistas.

Visą laidą galite išgirsti ir pamatyti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos