Tokią informaciją trečiadienį pateikė vienas SBU tyrimų departamento vadovų Vitalijus Majakovas, priklausantis Jungtinei tyrėjų grupei (JIT), kuri analizuoja lėktuvo numušimo aplinkybes.
„Vaizdo medžiagos ir nuotraukų dėka nustatėme asmenį, kuriam priklauso kompleksą gabenęs sunkvežimis. Tas žmogus mums nurodė kovotoją, kuris paėmė transporto priemonę Donecke.
Jis po trejų metų (2017-aisiais, – red.) buvo sulaikytas, kai iš Rusijos bandė atvykti į Ukrainą ir dabar atlieka bausmę čia, Ukrainoje. Jis neįtarė, kad apie jį žinome“, – per susitikimą su žurnalistais sakė V.Majakovas, neatskleidęs sulaikytojo tapatybės.
Tyrėjo teigimu, ekspertai sugebėjo nustatyti, kada ir kur tiksliai iš Rusijos teritorijos į Ukrainą buvo pervežtas zenitinis raketų kompleksas „Buk“, kuris buvo panaudotas numušant MH17 reiso lėktuvą. Nustatyta esą ir tai, kaip šis kompleksas buvo nuvežtas atgal į Rusiją.
„Didžiąją dalį duomenų nustatėme 2016 metų rugsėjį, bet prireikė dar trejų metų, kad tiksliai nustatytume susijusius asmenis ir jų vaidmenis“, – kalbėjo V.Majakovas.
Anot SBU atstovų, JIT jau nustatė daugiau nei 150 asmenų, susijusių su „Buk“ komplekso nugabenimu į okupuotas Luhansko ir Donecko regionų dalis bei jo sugrąžinimu į Rusiją.