Kaip skelbia „Unian“, iš viso sraigtasparniais Mi-8 buvo surengtos septynios tokios misijos. Jose dalyvavo 16 sraigtasparnių, o operaciją organizavo Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiasis žvalgybos direktoratas ir „Azovo“ pulkas.
Ukrainos karinės žvalgybos vadovas Kirilas Budanovas anksčiau teigė, kad ukrainiečiams „Azovstal“ nuspręsta padėti, kai paaiškėjo, kad daug karių sunkiai sužeisti ir kad jiems trūksta maisto, vandens, medikamentų bei amunicijos.
„Visos misijos buvo sėkmingos“, – teigė K.Budanovas, nors per penktąjį ir septintąjį skrydžius sraigtasparniai buvo numušti. Numuštas buvo ir sraigtasparnis, atskridęs gelbėti vieno iš pirmųjų dviejų įgulos narių.
„Azovo“ pulko įkūrėjo Andrijaus Bileckio teigimu, per šią specialiąją operaciją į „Azovstal“ kompleksą buvo atgabenti 72 pulko kovotojai, sustiprinę teritorijos gynybą.
„Iš pradžių viskas buvo gerai, tačiau į pabaigą buvo aišku, kad priešas tobulėja, stebi ir supranta, kad sraigtasparniai prasiveržia į Mariupolį. Šiuose bandymuose pirmiausia reikėtų įžvelgti Ukrainos lakūnų didvyriškumą ir maksimalų profesionalumą“, – apie Ukrainos operacijas kalbėjo jis.
A.Bileckio teigimu, net filme „Juodojo vanago žūtis“ „amerikiečiams nebuvo leista patruliuojant priešo perimetro gynyboje įeiti daugiau nei šimtą kilometrų į giliai užmegztą oro gynybos sistemą“.
„Tokių operacijų žmonijos istorijoje dar nėra buvę“, – teigė „Azov“ pulko įkūrėjas.
Daugelis „Azvostal“ gynusių karių, gavę įsakymą iš Kyjivo, galiausiai pasidavė. Rusija ir separatistai grasina juos teisti.