Pagal Urugvajuje įsigaliojusius teisės aktus, kiekvienas pilnametystės sulaukęs pilietis galės per mėnesį įsigyti 40 gramų marihuanos ir šešis krūmus, rašo gazeta.pl.
Anot Lenkijoje įsikūrusio Europietiškos strategijos centro analitiko P.Zerkos, tai nėra pirmas kartas, kai Urugvajus tampa alternatyva visam pasauliui. „Šioje šalyje XX a. pradžioje atskirta Bažnyčia nuo valstybės, suteiktos teisės moterims balsuoti, leista išsiskirti, kas tais laikais buvo naujovė, ypač šiame regione. Dabar jie vėl yra alternatyvūs, leidžia vienos lyties asmenų santuokas, legalizuoja abortus ir tampa pirma valstybė pasaulyje, kurioje marihuana – nuo jos auginimo iki vartojimo – yra legali“, - teigė P.Zerka.
Tokiose Lotynų Amerikos šalyse, kaip Meksika ar Kolumbija, kova su narkotikų karteliais gali sukelti pilietinį karą, tačiau Urugvajus nėra tokia valstybė. Anot Lenkijos analitiko, Urugvajus atrodo ideali vieta tokiems eksperimentams su narkotikų politika.
Urugvajus išgyveno ilgą politinio stabilumo laiką, tad politinės ir ekonominės institucijos veikia itin sklandžiai. Ši šalis išsiskiria ir tuo, kad jos prezidentas Joce Mujice yra itin populiarus pasaulio žiniasklaidoje – tai kukli asmenybė, bet progresyvus vadovas.
Kai kurių su narkotikais kovojančių organizacijų teigimu, Urugvajaus įstatymai nesaugo jaunų žmonių, o atvirkščiai – vilioja imtis eksperimentų ir leis vis jaunesniems žmonėms pirmą kartą pabandyti narkotikų.
Anot P.Zerkos, čia svarbų vaidmenį suvaidins kaina, kurią nustatys marihuanai vaistinės. Kaina esą negali būti itin didelė, nes tuomet toliau egzistuos juodoji rinka, bet ir ne per maža, kad marihuanos nesupirkinėtų narkotikų platintojai ir neišvežtų į kitas šalis.