Vis dėlto šis kandidatas turi vieną nedidelį trūkumą: jis – neegzistuoja.
Tyrimų centras „Levada“ atliko eksperimentą, kurio metu išgalvojo neva V.Putino palaikomą kandidatą A.Semionovą.
Respondentams buvo pasakyta, kad V.Putinas neseniai pareiškė palaikąs A.Semionovą kaip kandidatą į prezidento postą. Tuomet respondentų buvo klausiama, ar jie girdėjo apie A.Semionovą ir ar už jį balsuotų.
63 proc. apklaustųjų sakė apie šį kandidatą negirdėję ir už jį nebalsuosiantys, o 15 proc. apklaustųjų tikino, kad nėra girdėję apie A.Semionovą, tačiau vis tiek už jį atiduotų balsą.
11 proc. respondentų teigė girdėję apie A.Semionovą, o 3 proc. sakė girdėję ir apie kandidatą, ir apie V.Putino jam išreikštą paramą. Jie tikino balsuosiantys už Kremliaus vadovo palaikomą kandidatą.
11 proc. respondentų tikino girdėję apie A.Semionovą, o 3 proc. teigė girdėję ir apie kandidatą, ir apie V.Putino jam išreikštą paramą.
„Levada“ centro sociologė Karina Pipia pasakojo, kad eksperimentas buvo atliktas siekiant „suprasti, kaip dabartinio prezidento autoritetas paveikia rusų požiūrį į rinkimus“.
K.Pipia svarsto, kad tie, kurie sakosi girdėję apie A.Semionovą, nebūtinai meluoja, o greičiau „nesidomi politika ar tiesiog atsako taip, kaip socialiai priimtina“.
Sociologė teigė, kad „Levada“ gali atlikti panašius eksperimentus ir ateityje.
Paprašytas pakomentuoti apklausos rezultatus, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas žurnalistams sakė, kad „jie tik patvirtina didžiulį pasitikėjimą Rusijos valstybės vadovu ir jo žmogiškųjų išteklių politika“.
Tos pačios apklausos metu respondentų buvo klausiama, už ką jie balsuotų, jei rinkimai vyktų jau ateinantį sekmadienį. Aiškiu lyderiu išliko V.Putinas, kuriam palaikymą išreiškė 48 proc. apklaustųjų.
Nors manoma, kad V.Putino įpėdiniu greičiausiai taptų dabartinis premjeras Dmitrijus Medvedevas, tačiau už jį balsuotų mažiau nei 1 proc. rusų.