Užimtą Donecką separatistai pavertė pramogų sostine

Puotos prabangiuose restoranuose, galybė kontrabandinių produktų, nusenusios popžvaigždės iš Rusijos, privatūs vakarėliai su Rusijos desantininkais – toks dabar naktinis gyvenimas vadinamojoje Donecko liaudies respublikoje (DLR), rašo nv.ua. Stebėtina, bet Doneckas, regis, net klesti.
Doneckiečiai sutinka 2017 metus.
Doneckiečiai sutinka 2017 metus. / „Scanpix“ nuotr.

Į Donecko restoraną „Štalman“ renkasi tik lankytojai su statusu – DLR lyderiai ir įtakingi kovotojai.

Tarp jų – ir buvęs DLR vadovas Pavelas Gubarevas, kuris po pasikėsinimo į jo gyvybę buvo priverstas pasitraukti iš separatistinio darinio lyderių.

Tiesa, P.Gubarevas yra ne tik „Štalmano“ klientas, bet ir savininkas – jau pusantrų metų. Kaip pasikeitė restorano savininkai, niekas nežino, bet greičiausiai DLR vadovybei užteko paspausti verslininkus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Pavelas Gubarevas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Pavelas Gubarevas

Dabar P.Gubarevas „Štalmaną“ iš esmės pavertė savo biuru, kuriame tarsi mafiozas priima svečius. Šalia – ir jo žmona Jekaterina, kuri DLR užima „užsienio reikalų ministrės“ pareigas.

O „Štalmanas“ – toli gražu ne vienintelė pasilinksminimų vieta Donecke, kuri išliko per karą. Mieste veikia per 300 kavinių, restoranų ir naktinių klubų – beveik tiek pat, kiek prieš 2014-ųjų permainas.

Įmanoma atrasti visko – nuo prabangių restoranų, kuriuose galima paragauti delikatesų iš užsienio, iki specialiai sovietiniu stiliumi įrengtų kavinių.

Kai aplink Donecką vyko įnirtingiausi susirėmimai, daugelis tokių įstaigų buvo uždarytos, bet praėjusiais metais dešimtys jų vėl pradėjo veikti.

Įmanoma atrasti visko – nuo prabangių restoranų, kuriuose galima paragauti delikatesų iš užsienio, iki specialiai sovietiniu stiliumi įrengtų kavinių. Išimtys – tik tokios tinklinės vietos kaip greitojo maisto restoranai „McDonald's“, kurių nei DNR, nei Luhansko liaudies respublikoje jau nėra.

Kas vyksta? Juk nuo DLR jau nusisukęs Kijevas, kuris taiko ekonominę blokadą, o Maskva nenori mesti daug pinigų į šį kraštą. Žmonės čia negauna socialinių išmokų, o teritorijoje naudojami tiek Rusijos rubliai, tiek Ukrainos grivinos, taip pat – JAV doleriai, eurai.

29-erių Nikitos, kuris turi restoraną centre, teigimu, Doneckas iš tiesų virto kavinių, prekybos tinklų ir kirpyklų rojumi.

„Žmonės turi „senų“ pinigų, užsidirbtų ir sutaupytų prieš karą, turi ir „naujų“ pinigų, sukauptų per karą. O kadangi į pramonę investuoti pernelyg rizikinga, paslaugų sektorius – logiškiausias pasirinkimas“, – sako Nikita.

Tiesa, kadangi paprasti DLR gyventojai masiškai skursta, o viduriniosios klasės beveik nebeliko, linksmintis ir užkandžiauti sau gali leisti tik naujasis Donecko elitas – kariškiai, separatistų valdžios atstovai, per karą praturtėję plėšikai, turtingo vyro ieškančios moterys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų