Pirmąją diskusiją „Europos ateitis“ pradėjo profesorius Vytautas Landsbergis, raginęs atsižvelgti į įvairiose pasaulio šalyse daromus Maskvos nusikaltimus.
„Po Europą plintantis šunų valsas neturėtų nustelbti dujomis žudomų Sirijos vaikų“, – sakė V.Lansbergis ir pridūrė, kad visgi tai gali įvykti.
Pasak tarptautinės bendruomenės, Rusijos remiamas Sirijos diktatorius Basharas al Assadas prieš savo piliečius ne kartą panaudojo cheminį ginklą.
Praeitą savaitgalį Austrijos užsienio reikalų ministrės Karinos Kneissl vestuvėse dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Žiniasklaidoje išplitęs vaizdo įrašas, kuriame jaunoji šoka su Kremliaus vadovu, išprovokavo politinį ginčą.
„Jei galime pasiųsti signalą, siųskime jį kiekvieną dieną“, – teigė V.Landsbergis ir pridūrė, kad Europos Komisijos prezidentas Jean'as-Claude'as Junckeris turėtų paraginti Kremlių kuo greičiau paleisti Rusijoje kalinamą ir bado streiką paskelbusį ukrainiečių režisierių Olegą Sencovą.
Pasak profesoriaus, šiuo metu vis dažniau girdimos kalbos apie sankcijų Rusijai atšaukimą – už tai pasisako Italijos ir Austrijos vyriausybės.
„Tačiau pirma atšaukime sankcijų priežastis – nuo to reikia pradėti kalbėti“, – pridūrė profesorius.
V.Landsbergis: „Tačiau pirma atšaukime sankcijų priežastis – nuo to reikia pradėti kalbėti.“
Apie sankcijas kalbėjo ir Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.
„Europos Sąjunga turėtų pasekti JAV pavyzdžiu ir skirti papildomas sankcijas Rusijai, nes Solsberio incidentas įvyko būtent Europoje“, – konferencijos metu kalbėjo E.Rinkevičius.
Kovo pradžioje Anglijos Solsberio mieste buvęs rusų šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.
Jungtinė Karalystė dėl pasikėsinimo nužudyti kaltina Kremlių, Maskva kaltę neigia.