V.Putinas nesutinka, kad Maskvos puolimas stringa: mūsų uždavinys – išpildyti tikslus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pareiškė, kad Maskva toliau vykdys savo planus dėl karo, kurį vadina „specialiąja karine operacija“ Ukrainoje. Taip jis kalbėjo Kyjivui ruošiantis naujam ir dideliam rusų pajėgų puolimui Ukrainos rytuose.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Mūsų uždavinys – vykdyti ir išpildyti visus užsibrėžtus tikslus, kiek įmanoma sumažinant nuostolius. Veiksime ritmingai, ramiai, pagal planą, iš anksto pasiūlytą Generalinio štabo“, – V.Putinas sakė per televizijos transliuotą bendrą spaudos konferenciją su autoritarinio režimo Baltarusijos prezidentu Aliaksandru Lukašenka.

Po vizito su A.Lukašenka, kalbėdamas Vostočno kosmodrome Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, V.Putinas atmetė pranešimus, kad Maskvos puolimas stringa dėl ukrainiečių ginkluotųjų pajėgų ir savanorių įnirtingo pasipriešinimo, privertusio rusų pajėgas atsitraukti nuo kelių didelių miestų, įskaitant sostinę Kyjivą.

„Mūsų veiksmai tam tikruose Ukrainos regionuose tebuvo susiję su [priešo] pajėgų sulaikymu, karinės infrastruktūros sunaikinimu, sąlygų aktyvesnei operacijai Donbase sukūrimu“, – sakė Kremliaus vadovas, turėdamas galvoje Rytų Ukrainos regioną, kurio dalį nuo 2014 m. kontroliuoja Rusijos remiami separatistai.

V.Putinas taip pat tvirtino, esą operacija nebus spartinama, siekiant sumažinti aukų skaičių.

„Dažnai girdžiu klausimą – ar įmanoma tai daryti truputį greičiau? Įmanoma. Tai priklauso nuo kovos veiksmų intensyvumo, bet kovos veiksmų intensyvumas, deja, susijęs su nuostoliais“, – aiškino jis.

Pasak V.Putino, derybas dėl Rusijos karinės operacijos užbaigimo stabdo Ukrainos reikalavimų „nenuoseklumas“.

„Vakar ukrainiečiai vėl kažką pakeitė. Toks nenuoseklumas esminiais klausimas sukuria tam tikrų sunkumų siekiant galutinių susitarimų“, – teigė jis.

Jis pridūrė, kad, nepasiekiant susitarimo, „karinė operacija tęsis, kol bus įvykdyti visi uždaviniai“.

Rusija savo agresiją Ukrainoje vadina „specialiąja karine operacija“ ir reikalauja, kad šis terminas būtų vartojamas žiniasklaidoje ir visuomenėje. Už žodžių „invazija“ arba „karas“ vartojimą įvykių Ukrainoje kontekste – numatytos bausmės.

V.Putinas pradėjo karą Ukrainoje prisidengdamas išgalvotais ir melagingais kaltinimais tariamu rusakalbių „genocidu“ ir kaltindamas provakarietišką šalį glaudžiais ryšiais su NATO.

Kyjivas ir jo sąjungininkai Vakaruose šį įsiveržimą laiko neišprovokuotu ir nepagrįstu.

Per kautynes, kurių metu Rusijos pajėgos beatodairiškai atakuoja gyvenamąsias teritorijas, žuvo tūkstančiai civilių, dar milijonai buvo priversti palikti savo namus.

Tačiau Rusijos sausumos pajėgų veržimasis įstrigo dėl stipresnio nei tikėtasi Ukrainos pasipriešinimo. Vakarų pareigūnų teigimu, įtakos tam turėjo Rusijos taktinės klaidos, žema karių moralė, maisto, degalų trūkumas, šalti orai bei kitos problemos.

Ukrainos generalinė prokurorė Iryna Venediktova sekmadienį sakė, kad šalis tiria 500 vadovaujančių Rusijos pareigūnų, įskaitant prezidentą V.Putiną, numanomą kaltę dėl tūkstančių karo nusikaltimų.

I.Venediktova nurodė, kad Bučoje ir aplink Kyjivą iki šiol rasti 1 222 lavonai.

V.Putinas antradienį bandė paneigti pranešimus apie šimtus civilių žmonių kūnų, rastų po Rusijos karių atsitraukimo iš Bučos netoli Kyjivo.

Šiuos kaltinimus V.Putinas palygino su kaltinimais Sirijos prezidento Basharo al Assado režimui dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje.

„Tokia pati klastotė – ir Bučoje“, – per spaudos konferenciją sakė V.Putinas.

Rusijos teiginius jau paneigė daugybė įrodymų dėl civilių naikinimo. Juos skelbė ne tik Vakarų vyriausybės, bet ir nepriklausoma žiniasklaida bei nevyriausybinės organizacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis