Kalbėdamas Sankt Peterburge vykusiame susitikime su įstatymų leidėjų tarybos nariais, V.Putinas sakė, kad visi sprendimai dėl žaibiškų smūgių strateginės grėsmės atveju jau yra priimti.
„Į išorinius bandymus kištis į tai, kas vyksta Ukrainoje, ir kelti strateginio pobūdžio grėsmes bus reaguojama žaibiškai.
Turime visas priemones, kuriomis dabar niekas kitas negali pasigirti. Ir mes nesigirsime. Jei reikės, jomis pasinaudosime. Šiuo atžvilgiu buvo priimti visi sprendimai.
Mūsų priešai, įžūliai, be ceremonijų, metai iš metų, paverčiant Ukrainą antirusiška, primeta naują geopolitinę kovą.
Ukraina buvo stumiama į tiesioginę konfrontaciją su Rusija, netgi buvo planuojama pulti Krymą ir Donbasą. Prieš Rusiją buvo rengiamas didžiulis ekonominis karas, įvedant vis daugiau sankcijų. Tačiau ekonomikos dusinimo planai taip pat žlugo“, – kalbėjo V.Putinas.
Rusijos prezidentas šiuos smūgius pavadino atsakomaisiais smūgiais. Ši sąvoka karinėse doktrinose vartojama kalbant apie branduolinių ginklų panaudojimą.
Atsakomasis smūgis – tai smūgis, kuris suduodamas, kai patvirtinama, kad priešininko ataka įvyko, bet dar nepadarė didelės žalos besiginančiai šaliai (t. y. priešui paleidus strategines raketas, bet joms dar nepataikius į taikinius).
Turime visas priemones, kuriomis dabar niekas kitas negali pasigirti.
Rusijos prezidentas nenurodė, į kokius taikinius ir kokiais ginklais gali būti smogta.
Jis tiesiogiai nekalbėjo apie branduolinius ginklus, tačiau paminėjo kai kuriuos ginklus, kurių neturi potencialūs Rusijos priešininkai.
V.Putinas taip pat paminėjo savo vasario 24 d. kalbą, kurioje paskelbė apie vadinamosios specialiosios operacijos Ukrainoje pradžią. Tuo metu jis sakė, kad jei užsienio šalys įsikiš į šią situaciją, jos susidurs su „istorijoje dar neregėtais padariniais“.