V.Putinas pasiuntė pareigūną į Kurską ir netyčia atskleidė savo kortas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiuntė į Kursko sritį Rusijos gynybos ministro pavaduotoją Junus-Beką Jevkurovą, ir tai gali reikšti, kad Kremlius yra susirūpinęs dėl naujo Ukrainos kariuomenės puolimo, apie kurį paskelbta sekmadienį, rašo britų leidinys „The Telegraph“.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas / „Zuma press“/„Scanpix“

Pasak straipsnio, Rusijos gynybos ministerija gali manyti, jog jos kariai „atremia“ Ukrainos pajėgų kontrpuolimą Kursko srityje, tačiau V.Putinas gali būti kitokios nuomonės.

J.B.Jevkurovas, kuriam Rusijos prezidentas pernai gruodį suteikė armijos generolo laipsnį, į Kursko sritį atvyko nepraėjus nė kelioms valandoms po to, kai paskelbta, jog Ukrainos tankai pajudėjo Rusijos pozicijų link.

Siųsdamas generolą J.B.Jevkurovą į Kursko sritį, V.Putinas atskleidė savo kortas, pažymėjo „The Telegraph“. Nors vis dar neaišku, kiek sėkmingas bus ukrainiečių puolimas, Rusijos prezidentas yra „aiškiai susirūpinęs“.

Rusijos pajėgų artilerija Kursko regione. / / AP
Rusijos pajėgų artilerija Kursko regione. / / AP

Žurnalistų teigimu, visų Kursko srities teritorijų kontrolės susigrąžinimas prieš JAV išrinktajam prezidentui Donaldui Trumpui pradedant eiti pareigas ir „primetant taikos susitarimą“ tapo V.Putino prioritetu. Juk pradėjus derybas su Ukraina, kuri laiko net ir nedideles Rusijos teritorijos dalis, Kremlius susilpnėtų.

Ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tai žino, pabrėžiama straipsnyje. Publikacijos autorius daro prielaidą, kad Ukrainos vadovas, atsižvelgdamas į tai, jog šalies kariuomenė yra stumiama atgal palei pagrindinę fronto liniją, apskaičiavo, kad spaudimas Kursko sričiai jam yra geriausia išeitis.

Jei Ukrainos kariai galės nustumti Rusijos karius Kursko srityje ir išlaikyti savo pozicijas dar dvi-tris savaites, V.Zelenskis „gali pajusti, kad gali sustiprinti savo derybines pozicijas“. Tačiau Ukrainos prezidento statymai vis tiek yra daug didesni, pažymėjo „The Telegraph“.

Kaip teigiama, sekmadienį, sausio 5 d., prasidėjęs kontrpuolimas Kursko srityje gali būti paskutinis jo bandymas pakeisti padėtį.

Stop kadras/Kovos mašina „M2 Bradley“ ir tankas „M1 Abrams“ naikina rusų pajėgas Kursko srityje.
Stop kadras/Kovos mašina „M2 Bradley“ ir tankas „M1 Abrams“ naikina rusų pajėgas Kursko srityje.

Kalbant apie V.Putiną, pasak straipsnio autoriaus, tai, kad Ukraina vėl puola jo karius tiesiogiai Rusijos teritorijoje, yra asmeninis įžeidimas. Tačiau jis ir toliau tikėsis, kad dėl didesnės gyvosios jėgos persvaros galiausiai nugalės Ukrainos pajėgas.

Vis dėlto ši taktika priklauso nuo laiko, o kadangi iki D.Trumpo antrojo prezidentavimo pradžios ir galimų taikos derybų starto lieka vis mažiau dienų, V.Putino planas gali ir nepasiteisinti.

Sausio 5 d. pasirodė informacija apie prasidėjusį naują Ukrainos pajėgų puolimą kai kuriuose Kursko srities rajonuose.

„Astra“ nuotr./Sudža Kursko srityje
„Astra“ nuotr./Sudža Kursko srityje

Vėliau puolimo faktą netiesiogiai patvirtino Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas.

Kaip pažymėjo naujausioje ataskaitoje pažymėjo Karo tyrimų instituto (ISW) analitikai, Ukrainos kariai iš tiesų atnaujino puolamąsias operacijas Rusijos Kursko srityje mažiausiai trijuose rajonuose ir padarė taktinę pažangą.

Savo ruožtu „Der Spiegel“ nurodė, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos perėjo į puolimą Kursko srityje likus dviem savaitėms iki D.Trumpo inauguracijos ir kad šis netikėtas puolimas gali išryškinti Rusijos silpnąsias vietas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai