V.Putinas priminė, kad Turkija ir jos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas asmeniškai „daug nuveikė, kad būtų pasiektas susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto“ (JT remiamos derybos vyko Stambule).
„Tačiau iš pradžių mes taip suformulavome klausimą, kad tai turėtų būti supakuota, būtent: mes palengvinsime Ukrainos grūdų eksportą, tačiau darome prielaidą, kad ir visi apribojimai, susiję su galimu Rusijos grūdų eksportu, taip pat bus panaikinti“, – sakė V.Putinas.
Dieną prieš tai agentūra „Reuters“ pranešė, kad ES ketina „atšildyti“ kai kurių Rusijos bankų lėšas, skirtas operacijoms, susijusioms su maisto produktais ir trąšomis. Agentūros teigimu, ES gali neįšaldyti VTB, „Sovcombank“, „Novikombank“, „Promsvyazbank“, VEB, banko „Otkritie“ ir net banko „Rossija“, kurį kontroliuoja artimas V.Putino bendražygis, lėšų.
Praėjusią savaitę Europos Komisija pasiūlė patikslinti sankcijas Rusijai, tačiau tik taip, kad jos „jokiu būdu nebūtų nukreiptos prieš žemės ūkio produktus“.
Šiuo klausimu JAV valdžios institucijos lenkia europiečius. Dar praėjusią savaitę paaiškėjo, kad JAV leidžia sandorius su Rusija, susijusius su trąšomis, maisto produktais, sėklomis, vaistais ir medicinos įranga.
V.Putinas atkreipė dėmesį į šį sprendimą Teherane.
„Kaip žinote, tarkime, amerikiečiai panaikino apribojimus, susijusius su Rusijos trąšų tiekimu pasaulinei rinkai. Tikiuosi, kad tas pats, jei jie nuoširdžiai nori pagerinti situaciją pasaulio rinkose, įvyks ir su Rusijos eksportuojamų grūdų tiekimu“, – sakė jis po derybų. V.Putinas teigia, kad Vakarų šalys įsipareigojo „viską supakuoti“ ir „kol kas niekas, įskaitant mūsų partnerius amerikiečius, tam neprieštaravo“.
Vašingtonas, komentuodamas V.Putino vizitą Teherane, buvo labai skeptiškas. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos koordinatorius Johnas Kirby sakė, kad šis vizitas rodo, kokia izoliuota yra Maskva.