V.Putinas: Rusija – „neįveikiama“, jeigu išliks vieninga

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį paragino šalies žmones būti vieningus, šaliai minint pergalės prieš nacistinę Vokietiją 75-ąsias metines dėl koronaviruso pandemijos įvesto karantino sąlygomis.
Pergalės dienos minėjimas Maskvoje
Pergalės dienos minėjimas Maskvoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mus vienija bendra atmintis ir bendros viltys, bendri siekiai, mūsų atsakomybė už dabartį ir ateitį. Žinome ir tvirtai tikime, kad mes – neįveikiami, kai esame kartu“, – V.Putinas pareiškė sakydamas televizijos transliuotą kalbą, kai dėl koronaviruso teko atšaukti planus surengti tradicinį didžiulį Pergalės dienos paradą Maskvos Raudonojoje aikštėje.

V.Putinas savo kalboje koronaviruso visiškai nepaminėjo, nors Rusija dabar yra penkta pasaulyje pagal patvirtintų infekcijos COVID-19 atvejų skaičių. Šeštadienį buvo paskelbta, kad patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 198 676, iš jų 10 817 buvo užregistruota per pastarąją parą.

Tačiau dalyje jo kalbos galima įžvelgti užuominų apie sunkumus, Rusijos žmonių patiriamus dėl pandemijos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pergalės dienos minėjimas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pergalės dienos minėjimas Maskvoje

„Mūsų veteranai kovojo už gyvybę, prieš mirtį. Ir visuomet lygiuosime į jų susitelkimą ir ištvermę“, – kalbėjo V.Putinas.

Iš pradžių Kremlius planavo surengti 1,5 val. trukmės paradą, per kurį turėjo pasirodyti 15 tūkst. karių, istorinės karinės mašinos ir naujausios raketų sistemos, stebint karo veteranams ir pasaulio lyderiams, įskaitant Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pergalės dienos minėjimas Maskvoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Pergalės dienos minėjimas Maskvoje

Šis renginys turėjo pabrėžti Rusijos, kaip Sovietų Sąjungos pasiekimų paveldėtojos, įvaizdį ir Maskvos peršamą istorijos interpretaciją, kad sovietų indėlis į pergalę prieš nacizmą buvo didžiausias, nes šalis prarado milijonus žmonių gyvybių.

Karinės technikos demonstracija taip pat turėjo pabrėžti Rusijos vaidmenį pasaulio arenoje, pavyzdžiui, sprendžiant dabartinius konfliktus, įskaitant karą Sirijoje, nors tarptautinė bendruomenė atsisako pripažinti Maskvos įvykdytą Ukrainai priklausančio Krymo aneksiją.

Tačiau Europoje išplitus koronavirusui V.Putinas balandžio viduryje galiausiai nusprendė paradą atidėti.

V.Putinas šeštadienį padėjo gėlių prie amžinosios ugnies Nežinomo kario kapo memoriale prie Kremliaus sienų ir pasakė iškilmingą kalbą, pabrėždamas Sovietų Sąjungos sudėtas aukas per konfliktą, kurį rusai vadina Didžiuoju Tėvynės karu.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskva
AFP/„Scanpix“ nuotr./Maskva

Prezidentas, baigęs kalbą, pagerbė karo aukas tylos minute. Per ceremoniją taip pat žygiavo garbės kuopos nariai, bet Rusijos televizija taip pat parodė šalimais esančią tuščią Raudonąją aikštę.

Vėliau virš sostinės praskrido dešimtus karinių sraigtasparnių, bombonešių ir naikintuvų. Tai buvo vienintelis karinės galios demonstravimas Maskvoje, minint šių metų Pergalės dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis