„Norėjome nusiųsti žinią Vakarams, ypač pagrindinei jų būstinei Jungtinėse Valstijose, kad nustotų persekioti rusus“, – paaiškino N.Jovičius.
N.Jovičiaus teigimu, atvykti įstengė tik keli žmonės – taip nutiko dėl „baimės rato“, gaubiančio šiaurinį Kosovą – daugiausiai etninių serbų gyvenamą regioną, kuriame vyrauja visai kitokios nuotaikos nei likusioje šalies dalyje, kur gyvena etniniai albanai.
Dauguma pastarųjų – daugiau nei 90 proc. – tvirtai remia Ukrainą.
Žiūrint iš Londono ar Vašingtono perspektyvų, matant Rusijos nusiaubtą Ukrainą, moralinis pasirinkimas visiškai aiškus. Tačiau Ukrainos kančios, perfiltruotos per nuoskaudų ir istorijos prizmę savų nesutarimų iškankintose vietovėse, išblėsta ir užleidžia vietą vietinėms pretenzijoms į aukos statusą.
„Rusija yra vienintelė mums likusi vilties prošvaistė“, – teigia Milošas Damjanovičius, istorikas iš daugiausiai serbų gyvenamo padalyto Mitrovicos miesto šiaurės Kosove.
Jis karštai tiki, kad Vakarai ir NATO, jų karinis aljansas, buvo atsakingi už Jugoslavijos, kurios dalimi Kosovas buvo iki 1990-ųjų Balkanų karų, suskaidymą.