V. Putino bendražygis neigia įsivaikinęs pagrobtą mergaitę iš Ukrainos

Vienas iš pagrindinių Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygių ketvirtadienį paneigė pranešimą, kad jis įsivaikino mergaitę, prievarta paimtą iš Ukrainos našlaičių prieglaudos.
AFP-Scanpix nuotr.
AFP-Scanpix nuotr.

BBC, remdamasi Rusijos ir Ukrainos dokumentais, pranešė, kad Rusijos įstatymų leidėjas Sergejus Mironovas įsivaikino dvejų metų mergaitę, kuri pernai buvo paimta iš našlaičių prieglaudos Chersone.

Rusija kaltinama prievarta deportavusi tūkstančius ukrainiečių vaikų iš mokyklų, ligoninių ir našlaičių namų jos pajėgų kontroliuojamose šalies dalyse.

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) yra išdavęs V. Putino arešto orderį dėl kaltinimų karo nusikaltimais neteisėtai deportavus ukrainiečių vaikus. 

Pasak BBC, S. Mironovas buvo „įrašytas dvejų metų mergaitės, kurią 2022 metais įsivaikino moteris, su kuria jis dabar yra susituokęs, įvaikinimo įraše“.

S. Mironovas tyrimą pavadino „isteriška klastote, kurią išprovokavo Ukrainos specialiosios tarnybos ir jų kuratoriai iš Vakarų“.

Nekomentuodamas konkrečių BBC pranešimo detalių, jis sakė, kad tai buvo informacinė ataka, kuria siekta jį diskredituoti.

70-meris S. Mironovas vadovauja prokremliškajai opozicinei partijai Rusijos parlamente.

Anksčiau jis dešimtmetį vadovavo Federacijos tarybai, Rusijos parlamento aukštiesiems rūmams, ir ėjo svarbiausias pareigas, susijusias su Kremliaus teisėkūros darbotvarke.

Jis tvirtai remia karinę kampaniją prieš Ukrainą ir yra apdovanotas V. Putino ordinais.

S. Mironovas teigė, kad Rusija pasieks visišką pergalę prieš Ukrainą.

BBC pranešė, kad tariamai jo įvaikinta mergaitė, kurios tikrasis vardas yra Margarita, buvo išvežta ir Rusiją ir ten pakeista jos tapatybė.

Ji buvo viena iš 48 vaikų, dingusių iš Chersono srities vaikų namų po to, kai Rusijos pajėgos užėmė pietinį miestą.

Ketvirtadienį Ukrainos generalinė prokuratūra pranešė, kad tik vienas iš jų buvo grąžintas.

Ji pridūrė, kad vyksta baudžiamasis tyrimas dėl neteisėto 48 vaikų deportavimo iš Chersono vaikų namų ir kad nustatyti trys įtariamieji – neįvardytas Rusijos parlamento narys, Rusijos paskirtas regiono sveikatos apsaugos ministerijos vadovas ir vaikų namų vyriausiojo gydytojo pareigas einantis asmuo.

Pernai lapkritį Ukraina susigrąžino Chersono kontrolę.

Kyjivas teigia identifikavęs apie 20 tūkst. vaikų, kurie buvo išvežti į Rusiją po to, kai 2022 metų vasarį rusų pajėgos pradėjo plataus masto karinę kampaniją.

Mažiau nei 400 jų buvo sugrąžinti.

Maskva neneigia, kad į Rusiją perkėlė tūkstančius ukrainiečių vaikų, tačiau tvirtina, kad tai darė dėl jų pačių saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas