2022 04 01 /13:40

V.Putino sveikatos problemos: kelionėse lydi gydytojai onkologai

Rusijos tiriamosios žurnalistikos leidinys „Projekt“ paskelbė tyrimą apie Rusijos lyderio Vladimiro Putino sveikatą. Publikacijoje teigiama, kad pastaruoju metu V.Putino sveikata kelia vis daugiau nerimo, taip pat pateikiami įrodymai, kad Rusijos lyderį kelionėse lydi didelė medikų brigada, kurioje yra ir gydytojų onkologų. Kremlius pareiškė, jog informacija, kad V.Putinas gali sirgti skydliaukės vėžiu, neatitinka tikrovės.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

V.Putiną kelionėse lydi didelė medikų komanda

Leidinys „Projekt“ savo tyrime neteigia, kad V.Putinas serga skydliaukės vėžiu, tačiau pateikia įrodymų, kad prezidentą kelionėse lydi didelė medikų komanda, kurioje yra ir gydytojų onkologų. Vienas jų specializuojasi gydant skydliaukės vėžį.

„Projekt“ duomenimis, didesnės V.Putino sveikatos problemos prasidėjo, kai jis buvo susidomėjęs žirgais, jais jodinėjo, bet dažnai nukrisdavo. Vienas prezidento pažįstamas leidiniui pasakojo, kad po vieno iš kritimų V.Putinas kurį laiką „net negalėjo atsistoti ant kojų“, o paskui ilgai gydėsi. Teigiama, kad 2012 m. jis pradėjo smarkiai šlubuoti, o galiausiai jam buvo atlikta nugaros operacija.

„Projekt“ tvirtina, kad pastaraisiais metais V.Putinas vis dažniau lankosi Centrinėje klinikinėje ligoninėje Maskvoje, kur, pasak vieno šaltinio, jo sveikatą stebi „asmeninių gydytojų skyrius“. Tie patys medikai lydi V.Putiną kelionėse.

VIDEO: Путин живет в окружении врачей — специалист по раку щитовидки, лоры и нейрохирурги

„Projekt“ išnagrinėjo valstybinėje viešųjų pirkimų svetainėje paskelbtas Centrinės klinikinės ligoninės ir Sočio, kur V.Putinas turi rezidenciją, viešbučių sutartis ir paslaugų priėmimo-perdavimo aktus. Gydytojų skrydžių datos sutapo su oficialiais prezidento vizitais arba su laikotarpiais, kai jis dingdavo iš viešumos.

Išnagrinėję sutartis, „Projekt“ žurnalistai priėjo prie išvados, kad 2016–2017 m. prezidentą lydėjo vidutiniškai penki gydytojai, tačiau kartais medikų skaičius „smarkiai išaugdavo“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

2016 m. lapkritį V.Putinas penkias dienas nesirodė viešumoje, o tuo metu į „Rus“ sanatoriją Sočyje vienu metu atvyko 12 medikų. Pirmiausia atvyko V.Putino asmeninių gydytojų grupė, po jų – neurochirurgai iš Centrinės klinikinės ligoninės ir reabilitologas. „Akivaizdu, kad gydymas pavyko – gruodžio 1 d. Putinas jau kreipėsi į Federalinį Susirinkimą. Po metų prezidentas (neurochirurgų grupės vadovui Olegui) Myškinui suteikė Rusijos garbės daktaro vardą“, – rašo leidinys.

Leidinio duomenimis, iki 2019 m. V.Putiną lydėdavo vidutiniškai devyni gydytojai. „Projekt“ pažymi, kad dažniausiai prezidentą lydėdavo gydytojai otolaringologai Aleksejus Ščeglovas ir Igoris Jesakovas, taip pat chirurgas Jevgenijus Selivanovas. Pabrėžiama, kad J.Selivanovas bent jau iki šiol specializavosi onkologijoje, ypač domėjosi skydliaukės problemomis. Leidinys tvirtina, kad „gydytojas otolaringologas yra gydytojas, kuris, be kita ko, gali pirmas nustatyti skydliaukės problemas, įskaitant vėžį“. Leidinyje taip pat pažymima, kad V.Putinas viešai rodė susidomėjimą skydliaukės vėžio problema.

„Otolaringologai Aleksejus Ščeglovas ir Igoris Jesakovas bei chirurgas Jevgenijus Selivanovas yra dažniausi Putino palydovai. Pavyzdžiui, Ščeglovas per ketverius metus 59 kartus skrido į Sočį ir 282 dienas buvo šalia jo. Selivanovas – 35 kartus ir 166 dienas“, – teigiama leidinyje.

Nerimą keliantis keistas V.Putino elgesys

Pasak „Projekt“ šaltinio, artimo vienos iš pagrindinių ligoninių vadovybei, „medicinos sluoksniuose iš tiesų kalbama apie prezidento sveikatos problemas“. Pasak jo, šių pokalbių padaugėjo 2021 m. rudenį, kai prezidentas po ilgo buvimo izoliacijoje dėl koronaviruso vėl pradėjo rengti viešus renginius, o rugsėjo 13 d. susitikimo su paralimpiečiais metu netikėtai paskelbė, kad turi išeiti į izoliaciją, nes aplink jį yra per daug koronavirusu sergančių žmonių. Pasak leidinio, ši žinia buvo „netikėta“ net prezidento aplinkai.

ZUMAPRESS/Scanpix nuotr./Vladimiras Putinas
ZUMAPRESS/Scanpix nuotr./Vladimiras Putinas

Po to visą rugsėjo mėnesį V.Putinas nesirodė viešumoje. Tačiau, anot leidinio, neaišku, ar buvo atliktos kokios nors medicininės procedūros. „Projekt“ pažymi, kad po to prezidentas viešumoje pradėjo bendrauti su žmonėmis tik per labai didelį atstumą – dažniausiai priešingose didžiulių stalų pusėse. Taip jis susitikdavo ne tik su užsienio lyderiais, bet ir su kitais Rusijos vadovybės nariais.

Ypatingos vonios

Kaip pažymi „Projekt“, V.Putinas sendamas, be kita ko, pradėjo domėtis netradicine medicina. Remdamasis neįvardijamais šaltiniais leidinys teigia, kad V.Putinas pamėgo ypatingas vonias, apie kurias jam papasakojo dabartinis Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Šioms neva jaunystę sugrąžinančioms vonioms naudojamas virtų šiaurės elnių ragų ekstraktas. Teigiama, kad vonios gerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą ir jaunina odą, bet medicininių įrodymų nėra.

„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas ir Sergejus Šoigu
„Scanpix“/AP nuotr./Vladimiras Putinas ir Sergejus Šoigu

Kremlius: neatitinka tikrovės

„Informacija, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas serga skydliaukės vėžiu ir kad jam buvo atliktos su vėžiu susijusios operacijos, neatitinka tikrovės. Atitinkamus pranešimus, pasirodžiusius įvairiose žiniasklaidos priemonėse, paneigė Rusijos vadovo spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas“, – savo „Telegram“ kanale teigė buvęs „Echo Moskvy“ vadovas Aleksejus Venediktovas.

Pasak žurnalisto, Kremliaus atstovas tokius pareiškimus pavadino „prasimanymais ir netiesa“.

„Į klausimą: „Ar teisingai suprantu, kad Vladimiras Putinas neserga vėžiu?“, D. Peskovas atsakė: „Teisingai“, – rašė A.Venediktovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis