Bendroje spaudos konferencijoje su O.Scholzu jo vizito pabaigoje V.Zelenskis, atsakydamas į atitinkamą klausimą, sakė, kad žino apie Vokietijos kanclerio planus skambinti Rusijos prezidentui, tačiau tokie skambučiai, jo nuomone, „nesustiprina Ukrainos“, o tik sukelia „Putino pripažinimo bangą“.
Ukrainos vadovas taip pat pabrėžė, kad apskritai „kai kuriais klausimais“ jo ir O.Scholzo nuomonės nesutampa.
„Dirbame, kad turėtume daugiau bendrų sąlyčio taškų raketų „Taurus“ tiekimo klausimu“, – pridūrė V.Zelenskis.
Vizito metu kancleris pranešė, kad Vokietija Ukrainai pateiks dar vieną priešraketinės gynybos sistemą IRIS-T, savaeiges priešlėktuvines sistemas „Gepard“ ir sraigtasparnius „Sea King“. Kancleris nė žodžiu neužsiminė apie galimą ilgojo nuotolio vokiškų raketų „Taurus“ tiekimą.
Anksčiau jis griežtai pasisakė prieš tokių ginklų tiekimą Ukrainai, nes, jo nuomone, tai gali išprovokuoti karo veiksmų eskalavimą iš Rusijos pusės.
Pasiuntė ant trijų raidžių
Kita vertus, V.Zelenskis, paklaustas, kokiu keliu turėtų eiti Rusija, kad sustabdytų karą, atsakė: „Geriausia, ant trijų raidžių. Pageidautina, kad ji suprastų, kad mus žudo, o mes ginamės, ir kol kas mūsų planai nesikeičia“.
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas V.Zelenskio žodžius, teigė jų negirdėjęs ir sakė, kad Rusija dabar turi „konstruktyvesnę darbotvarkę“.
Paliko žinutę V.Putinui
Baigdamas vizitą, O.Scholzas socialiniame tinkle „X“ paskelbė Rusijos prezidentui V.Putinui.
„Mano žinutė Putinui iš Kyjivo: „Mes čia esame ilgam. Mūsų parama Ukrainai nesumažės. Mes remsime Ukrainos žmones – tiek, kiek reikės“, – rašė kancleris.
Vokietijos kanclerio vizito programoje buvo numatytos 30 minučių trukmės derybos su Ukrainos prezidentu V.Zelenskiu, tačiau vadovai akis į akį kalbėjosi apie 2,5 valandos, pranešė vokiečių leidinys „Der Spiegel“.
O.Scholzas beveik neatskleidė pokalbio detalių, užsiminė tik apie „būdų, kurie galėtų padėti pasiekti sąžiningą, teisingą ir ilgalaikę" taiką, ieškojimą.
Publikacijoje daroma prielaida, kad Vokietijos kancleris nori pasinaudoti savo politika Ukrainoje, kad dalyvautų Bundestago rinkimų kampanijoje.
„Jis pristato save kaip lojalų ginklų tiekėją užpultai šaliai, bet kartu pozicionuoja save kaip tarpininką. Jis giriasi nuolatiniu ginklų srautu iš Vokietijos į Ukrainą, bet kartu yra labai griežtas, kai kalbama apie atskiras ginklų sistemas, pavyzdžiui, „Taurus“, – atkreipė „Der Spiegel“.