Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Jungtinių Valstijų diplomatijos vadovai sakė: „Griežtai nepritariame šiems vienašališkiems veiksmams, kurie tik didins įtampą tarp izraeliečių ir palestiniečių ir pakenks pastangoms derybomis pasiekti dviejų valstybių sprendimą.“
Jie pabrėžė, kad remia „visapusišką, teisingą ir ilgalaikę taiką Artimuosiuose Rytuose, kuri turi būti pasiekta tiesioginėmis šalių derybomis“.
„Toliau atidžiai stebime įvykius vietoje, kurie turi įtakos dviejų valstybių sprendimo gyvybingumui ir stabilumui regione apskritai“, – pridūrė ministrai.
Sekmadienį Izraelio saugumo kabinetas paskelbė, kad įteisins devynias gyvenvietes okupuotame Vakarų Krante po virtinės išpuolių Rytų Jeruzalėje, įskaitant vieną, per kurį žuvo trys izraeliečiai.
Šios nausėdijos iškilo be Izraelio vyriausybės leidimo.
Antradienio pareiškimą pasirašęs JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas jau pirmadienį kritikavo Izraelio planus dėl nausėdijų plėtros.
Izraelis apie savo sprendimą paskelbė po A.Blinkeno vizito į regioną, kuriuo siekė sumažinti įtampą po smurto ir kurio metu įspėjo žydų valstybę neplėsti nausėdijų.
Daugiau kaip 475 000 izraeliečių įsikūrę nausėdijose Vakarų Krante, kur šalia jų gyvena 2,8 mln. palestiniečių.