„Manau, kad galima rasti sprendimą“, – pridūrė R. T. Erdoganas, turėdamas omenyje neseniai įvykusį pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, kuris atsisakė pratęsti susitarimą.
Turkija buvo viena iš svarbiausių dabar žlugusio susitarimo, pagal kurį per Juodąją jūrą buvo galima saugiai gabenti ukrainietiškų grūdų krovinius, dalyvių.
2022-ųjų liepą tarpininkaujant Ankarai ir JT sudarytas susitarimas nustojo galioti praėjusį mėnesį, kai Maskva atsisakė jį pratęsti.
Praėjusį mėnesį per bendrą spaudos konferenciją su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu R.T.Erdoganas pranešė, kad V.Putinas rugpjūtį apsilankys Turkijoje.
Tačiau Maskva supyko, kai V.Zelenskis iš Stambulo grįžo su penkiais aukščiausio rango Ukrainos „Azovo“ pulko vadais, kurie pagal susitarimą su Maskva dėl apsikeitimo belaisviais turėjo likti Turkijoje iki karo pabaigos.
Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas tuo metu sakė, kad tai buvo tiesioginis susitarimo su Turkija pažeidimas.
Ši NATO narė viso karo metu sugeba palaikyti draugiškus ryšius tiek su Rusija, tiek su Ukraina. Ankara vengia laikytis Vakarų Rusijai taikomų sankcijų, tačiau tiekia ginklus Kyjivui.