ES kovą jį įtraukė į asmenų, kurių turtas yra įšaldomas ir kuriems yra uždrausta atvykti į Bendriją, sąrašą dėl jų vaidmens Rusijos invazijoje į Ukrainą.
ES Tarybos ir Bendrojo Teismo pareigūnai antradienį negalėjo pakomentuoti R.Abramovičiaus skundo detalių, kai AP su jais susisiekė antradienį.
R.Abramovičius buvo priverstas parduoti „Chelsea“, kai jam sankcijas įvedė Jungtinės Karalystės vyriausybė dėl oligarcho indėlio V.Putinui surengiant „brutalią ir barbarišką invaziją“ į Ukrainą.
Šio „Premier“ lygos klubo pardavimas už 2,5 mlrd. svarų (2,9 mlrd. eurų) – didžiausią kada nors už sporto komandą sumokėtą kainą – buvo užbaigtas pirmadienį konsorciumo, vadovaujamo amerikiečių verslininko Toddo Boehly, vieno iš Los Andželo „Dodgers“ beisbolo klubo savininkų. „Chelsea“ priklausė R.Abramovičiui 19 metų.
Europos Komisija nurodė, kad Portugalijos, kurios pilietybę turi R.Abramovičius, tarnybos patvirtino, jog rusų verslininkas arba jo kontroliuojami subjektai negavo naudos iš „Chelsea“ pardavimo ir kad visos gautos pajamos bus skirtos humanitarinei veiklai Ukrainoje.
„Tai įvyko po Europos Komisijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės glaudžios sąveikos, siekiant užtikrinti, kad pardavimas visiškai atitiktų ES sankcijų įstatymus“, – sakoma Europos Komisijos pranešime, gautame „The Associated Press“. – ES sankcijų veiksmingas įgyvendinimas ir reikalavimas jas vykdyti yra Komisijos prioritetas.“
Kai R.Abramovičius kovą buvo įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą, ES nurodė, kad jis yra „Rusijos oligarchas, turintis ilgalaikių ir glaudžių ryšių su Vladimiru Putinu. Jis turėjo privilegijuotą galimybę susisiekti su prezidentu ir palaikė labai gerus santykius su juo. Šie ryšiai su Rusijos vadovu padėjo jam išlaikyti didelį turtą.“