Jis sakė žurnalistams negalįs aptarti konkrečių paskutinių likusių klausimų, nagrinėjamų per derybas dėl galimybės atkurti Bendrą visapusišką veiksmų planą (JCPOA), prasidėjusias prieš 11 mėnesių. Ši 2015 metais sudaryta sutartis turėjo užkirsti kelią Teheranui susikurti branduolinį arsenalą.
„Nesilaikome praktikos derėtis viešai“, – pabrėžė N.Price'as, pasirodžius pranešimams, kad susitarimas netrukus gali būti pasiektas.
„Esame pasirengę priimti sunkius sprendimus, kad Irano branduolinė programa būtų grąžinta į JCPOA ribas“, – pridūrė amerikiečių pareigūnas.
Pasak jo, Jungtinėms Valstijoms svarbiausias klausimas tebėra garantija, kad Iranas įrodomai laikysis įsipareigojimo riboti savo branduolinę veiklą mainais į šaliai taikomų skaudžių sankcijų švelninimą.
Pasak su derybų eiga susipažinusių šaltinių, šiitiška respublika savo ruožtu reikalauja „ekonominių garantijų“ tam atvejui, jei būsima JAV administracija pakeistų savo poziciją ir nutrauktų susitarimą, kaip 2018 metais pasielgė eksprezidentas Donaldas Trumpas. Be to, Teheranas nori, kad Vašingtonas išbrauktų Irano įtakingą Revoliucinę gvardiją iš teroristinių grupuočių sąrašo.
„Neketiname atsakyti į konkrečius teiginius apie tai, kokias sankcijas galime ar negalime būti pasirengę panaikinti potencialaus abipusio grįžimo prie JCPOA laikymosi atveju“, – sakė N.Price'as.
Valstybės departamento atstovas pažymėjo, kad pagrindinis JAV derybininkas Robas Malley negrįžo į Vieną atnaujinti vėliausio derybų raundo.
„Noriu aiškiai pasakyti, kad susitarimas nėra nei garantuotas, nei neabejotinas“, – kalbėjo jis.
„Iš tikrųjų vienodai ruošiamės abiem scenarijams: tiek abipusiam grįžimui prie visiško JCPOA įgyvendinimo, tiek jo nebuvimui“, – pridūrė N.Price'as.