Praėjus savaitei po to, kai amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė gavęs iš Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno dar vieną „gražų laišką“, S.Biegunas pabrėžė, kad atšylantys santykiai grindžiami Pchenjano pažadais atsisakyti savo branduolinio arsenalo.
„Negalime pasiekti pakankamos pažangos be prasmingų ir įrodomų žingsnių denuklearizacijos link“, – per vieną JAV strateginių studijų centro „Atlantic Council“ renginį kalbėjo S.Biegunas.
„Tai absoliuti šio dalyko esmė. Dėl to ir susiklostė tokia padėtis“, – pažymėjo jis.
Vis tik S.Biegunas pabrėžė, kad pažanga denuklearizacijos srityje nėra išankstinė sąlyga deryboms atnaujinti, po vasarį įvykusio antrojo Kim Jong Uno ir D.Trumpo susitikimo Vietnamo sostinėje įstrigus diplomatinėms pastangoms. Pirmasis judviejų istorinis susitikimas buvo surengtas prieš metus Singapūre.
„Tai nėra sąlyga, ir leiskite man pasakyti, kad mes lygiai taip pat aktyviai stengsimės, kad lygiagrečiai galėtume vykdyti visus kitus abiejų mūsų lyderių Singapūre prisiimtus įsipareigojimus“, – sakė S.Biegunas.
D.Trumpas buvo pažadėjęs užmegzti naujus santykius su Pchenjanu ir paremti Šiaurės Korėjos šlubuojančią ekonomiką, jei Kim Jong Unas atsisakytų branduolinių ginklų.
Vis tik D.Trumpo patarėjai reikalavo, kad izoliuotai valstybei nebūtų atšauktos sankcijos, kol Pchenjanas nesiims konkrečių veiksmų – ši aplinkybė laikoma viena iš priežasčių, dėl kurių per viršūnių susitikimą Hanojuje nepavyko pasiekti jokio susitarimo.
S.Biegunas trečiadienį padėkojo Šiaurės Korėjos pareigūnams už dedamas pastangas ir nesureikšmino vieno Pietų Korėjos laikraščio pranešimo, kad po susitikimo Vietname jo kolegai šiaurės korėjiečiui Kim Hyok Cholui buvo įvykdyta egzekucija.
„Mes to nežinome, ir manau, kad tai šiek tiek yra išpūsta, bet iš dalies (tokias kalbas) kursto faktas, kad daugelis įvykių Šiaurės Korėjoje mums yra nematomi“, – nurodė diplomatas.