Teheranas dėl šios ataskaitos apkaltino Jungtines Valstijas veidmainiškumu ir pabrėžė, kad ji parengta šalyje, kurioje giliai įsišaknijusi islamofobija.
Antradienį Vašingtono pristatytoje kasmetinėje ataskaitoje dėl tikėjimo laisvės varžymo taip pat griežtai kritikuojami Bahreinas, Kinija, Pakistanas, Saudo Arabija, Sudanas bei Turkija.
JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas pabrėžė, kad praėjusiais metais Iranas, pasinaudodamas savo „miglotais apostazės įstatymais“, įvykdė egzekucijas 20-iai religinių mažumų atstovų.
„Iranas šią ataskaitą laiko neatspindinčia tikrovės, neturinčia pagrindo ir šališka, parengta siekiant tam tikros politinės naudos“, – pareiškė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Bahramas Ghasemi.
Pasak jo, užuot kritikavus kitus, Vašingtonui derėtų pačiam veiksmingiau kovoti su diskriminacija.
„Akivaizdu, kad diskriminacija tikėjimo ir rasės pagrindais, taip pat islamofobija ir ksenofobija yra plačiai paplitusios tarp amerikiečių politikų“, – sakė B.Ghasemi.
„Amerikoje musulmonai kiekvieną dieną susiduria su žiauriais ir diskriminuojančiais tokių valstybės institucijų, kaip policija ir saugumo pajėgos, veiksmais“, – pabrėžė ministerijos atstovas.
JAV ataskaitoje apie tikėjimo laisvę pasaulyje rašoma, kad Irano vyriausybė „toliau persekioja, tardo ir sulaiko bahajus, krikščionis, musulmonus sunitus ir kitų religinių mažumų atstovus, taip pat griežtai reguliuoja krikščionių religinių apeigų tvarką“.
Be to, kaip rašoma ataskaitoje, šiitiškos respublikos vyriausybė taip pat nevengia antisemitinių pasisakymų ir skatina neigti Holokaustą.