N.Maduro išleido šią kriptovaliutą siekdamas apeiti Jungtinių Valstijų įvestas sankcijas. Tačiau jos negalima iškeisti į pinigus, prekes ar kitas kirptovaliutas, tokias kaip bitkoinas.
Ši valiuta taip pat nėra listinguojama jokioje virtualioje kriptovaliutų biržoje, nors Venesuelos vyriausybė „Petro“ kainą – 60 JAV dolerių (51 euras) – susiejo su naftos barelio kaina.
„Ji vis dar neegzistuoja“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vašingtone veikiančio strateginių studijų centro „Center for Strategic and International Studies“ atstovas Moises Rendonas.
Tačiau N.Maduro žada, kad nuo spalio 1-osios „Petro“ pradės funkcionuoti kaip valiuta, kuria bus galima atsiskaityti ir kurią bus galima išsikeisti į kitas valiutas.
Savo ruožtu M.Rendonas mano, kad „jau per vėlu išgelbėti „Petro“, nes nėra pasitikėjimo šia valiuta ir jo nebus“, kol valdžia neleis jo vertei laisvai svyruoti.
Venesuelos finansinė padėtis yra labai sunki, nes Vašingtono įvestos ekonominės sankcijos neleidžia šaliai gauti užsienio kapitalo, kurio jai labai reikia. Dėl susidariusios padėties Venesuelos valdžiai teko nacionalinę valiutą devalvuoti 96 proc., o minimalų atlyginimą teko padidinti daugiau nei 34 kartus.