Toks teismo sprendimas gali atverti kelią venesueliečių prezidento Nicolas Maduro priešininko J.Guaido, kurį laikinuoju šalies vadovu pripažįsta per 50 valstybių, teisiniam persekiojimui.
Teismas nusprendė, jog J.Guaido pažeidė draudimą išvykti iš šalies, kai vasarį ir kovą jis lankėsi Argentinoje, Brazilijoje, Kolumbijoje, Ekvadore ir Paragvajuje.
Reikalavimas atimti iš J.Guaido teisinę neliečiamybę pasirodė tebesitęsiant jo ir N.Maduro kovai dėl valdžios naftos turtingoje, bet ekonominės ir politinės krizės krečiamoje valstybėje.
Jųdviejų konkurencija išaugo iki geopolitinės kovos, nes J.Guaido paramą išreiškė Jungtinės Valstijos ir dar apie 50 šalių, o N.Maduro – Rusija, Kuba ir Kinija.
Nors N.Maduro savo šalyje yra nepopuliarus dėl gilėjančio ekonominio chaoso, jį vis dar palaiko kariuomenės vadai, be to, praėjusį mėnesį į šalį atsiųsta apie 100 rusų karių.
Užsienyje J.Guaido palaikomas JAV sankcijų prieš Karakaso režimą, be to, jo, o ne N.Maduro, diplomatai pripažįstami diplomatinėse misijose ir tarptautinėse organizacijose.
N.Maduro, susidūręs su neįvardytų pasekmių grėsme, iki šiol atsižvelgdavo į JAV perspėjimus neareštuoti J.Guaido, tačiau sulaukęs atviros Maskvos paramos atrodo įgavęs daugiau pasitikėjimo.