„Venesuela džiaugsmingai ir pasipuošusi sutinka mūsų brolį prezidentą, – sakė H.Chavezas per sutiktuvių ceremoniją antradienį. – Per daugiau nei trejus metus mes ne tik sukūrėme tikrą strateginį aljansą, bet ir išsiugdėme broliškumo jausmus“.
„Jungtinės Valstijos ir Europa jį vadina paskutiniu Europos diktatoriumi... Jie ir mane vadina diktatoriumi“, – sakė Venesuelos vadovas, įvardydamas tai kaip „kapitalizmo ir imperializmo“ jiems suteiktą pravardę.
Savo ruožtu A.Lukašenka taip pat negailėjo liaupsių V.Chavezui.
„Mes atvykome ne tam, kad praturtintumėme save, o atvykome perduoti technologijų, statyti namus ir mokyti Venesuelos specialistus“, – sakė jis.
Abi šalys, kurios artimus santykius palaiko nuo 2006 metų, yra pasirašiusios dešimtis ekonominio bendradarbiavimo sutarčių ir bendrai ruošia maždaug 20 tūkstančių namų statybos projektą, kuris turėtų padėti spręsti gyvenamojo būsto problemą Venesueloje.
Nuo 1994 metų Baltarusiją valdantis A.Lukašenka dėl žiauraus opozicijos slopinimo po prieštaringai vertinamų 2010 metų gruodžio mėnesio rinkimų sulaukė JAV ir Europos sankcijų.
H.Chavezas, kuris prezidentu tapo 1999 metais, siekia būti perrinktas vėliau šiais metais vyksiančiuose rinkimuose, nepaisydamas metus užtrukusios jo kovos su vėžiu, per kuriuos jis ne kartą vyko gydytis į artimą Venesuelos sąjungininkę Kubą.
Tuo tarpu jo varžovas spalio 7 dienos prezidento rinkimuose Henrique Caprilesas sukritikavo šį A.Lukašenkos vizitą pareikšdamas, esą Baltarusijos lyderis „nėra pasaulio demokratijos pavyzdys“.
„Šie ponai, kurie atvyko su vizitu į mūsų Venesuelą, veda derybas, kurios naudingos jų šalims, bet ne mūsų“, – rašo jis socialiniame tinkle „Twitter“.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka ir Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas |