Pranešdamas apie tai, kad H.Chavezas serga viena agresyviausių vėžio formų, HDNET rėmėsi „autoritetingu šaltiniu, artimu Chavezui“.
Gerai informuoto anonimo teigimu, tokia diagnozė ir prognozė kelia nerimą, Chavezui liko gyventi ne daugiau nei porą mėnesių.
Tai reiškia, kad H.Chavezas tikrai nebegalės dalyvauti Venesuelos prezidento rinkimuose spalio mėnesį.
Jis jau ne kartą skelbė apie pergalę prieš vėžį, tačiau netrukus liga atsinaujindavo ir vėl tekdavo gydytis.
Kiek anksčiau Chavezas atlaikė tris chemoterapijos kursus Kuboje. Tai nebuvo paslaptis. Tačiau tiksli ligos diagnozė iki šiol nebuvo viešinama.
Tiesa, greitą baigtį Venesuelos prezidentui medikai prognozuoja jau seniai. Tačiau Chavezas viešumoje demonstruoja savo stiprybę ir puikią sveikatą. Jis jau ne kartą skelbė apie pergalę prieš vėžį, tačiau netrukus liga atsinaujindavo ir vėl tekdavo gydytis.
Tačiau liga nemažina H.Chavezo politinių ambicijų. Jis oficialiai pareiškė, kad dalyvaus prezidento rinkimuose ir juos laimės. Dokumentus rinkimų komisijai pateiks jau birželį.
Visuomenė, apklausų duomenimis, spalio 7 d. rinkimų metu palaikys H.Chavezą. Jis jau dabar žada kitos kadencijos metu siekti 8 proc. ekonomikos augimo.
Apie Chavezo populiarumą liudija ir jo gerbėjų internete skaičiai. Jo mikrotinklaraštį „Twitter“ tinkle skaito 3 mln. žmonių.
19 metų mergina Natalija Valdivjeso, tapusi trimilijonąja jo gerbėja, nuo prezidento gavo dovanų – namą! Dumilijonajam gerbėjui H.Chavezas dovanojo kompiuterį.
Kas yra rabdomiosarkoma
Rabdomiosarkoma yra vėžys, kuris išsivysto iš jaunų raumenų ląstelių. Šios ląstelės, vadinamos rabdomioblastais, turėtų išaugti į sveikas raumenų ląsteles. Tačiau jos ima nekontroliuojamai dalintis ir gana greitai vietoj gražaus raumens susidaro didelis guzas.
Kadangi raumenų yra visame kūne, rabdomiosarkoma gali išaugti įvairiose vietose. Dažniausios sritys, kur jos randamos vaikams, yra galva, kaklas, makštis, šlapimo pūslė, rankos, kojos ir krūtinės ląsta.
Rabdomiosarkoma dažniau serga jaunesni kaip 5 metų vaikai. Šios ligos gydymas priklauso nuo jo buvimo vietos, išplitimo į kitas kūno sritis ir kaip jis atrodo žiūrint per mikroskopą. Kai gydytojas išsiaiškina visą šią informaciją, nusprendžia, kaip geriausia gydyti. Visi vaikai, sergantys rabdomiosarkoma, operuojami. Operacijos metu arba pašalinamas visas auglys, arba paimamas nedidelis jo gabalėlis ir apžiūrimas per mikroskopą. Taip pat visiems vaikams skiriama chemoterapija (gydymas vaistais, kurie sunaikina piktybines ląsteles), kadangi ji padeda sumažinti auglį ir sunaikinti visas jo daleles, kurios nukeliavo į kitas kūno vietas. Kai kuriems vaikams dar taikomas ir spindulinis gydymas, padedantis atsikratyti auglio.