„Žadame padaryti 2019-uosius pasipriešinimo metais – tiek parlamento viduje, tiek už jo ribų“, – pareiškė grupė politikų per improvizuotą mitingą prie parlamento rūmų Vengrijos sostinėje.
Po žiemos švenčių pauzės opozicijos partijos, profesinės sąjungos ir pilietinės grupės tikisi pritraukti į šeštadienį rengiamą demonstraciją Budapešte dešimtis tūkstančių žmonių. Per šią akciją bus protestuojama prieš gruodį patvirtintas kontroversiškas darbo kodekso pataisas.
Pagal „vergijos įstatymą“, taip pramintą kritikų, galimų metinių viršvalandžių padaugėjo nuo 250 iki 400 valandų, o darbdaviams dabar leidžiama apmokėti sukauptus viršvalandžius per trejus metus vietoje 12 mėnesių.
TAIP PAT SKAITYKITE: Vengrus supykdė „vergų įstatymas“: ar Viktoras Orbanas peržengė ribą?
Vyriausybė tvirtina, kad darbo kodekso pakeitimai padės išspręsti darbo jėgos trūkumą Vengrijoje ir leis daugiau uždirbti norintiesiems dirbti daugiau valandų.
Pataisas Kalėdų išvakarėse pasirašė Vengrijos prezidentas Janosas Aderis, nepaisydamas daugiau kaip 10 dienų besitęsusių protestų ir susirėmimų tarp demonstrantų ir policijos sostinėje, ir kituose miestuose.
Opozicija taip pat reikalauja atšaukti dar vieną neseniai pradėtą reformą, galinčią pakirsti teisėjų nepriklausomumą. Ji taip pat ragina suteikti daugiau laisvės žiniasklaidai šalyje, kuri dažnai kaltinama pažeidžiant teisės viršenybės principą.
Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu besižavintis V.Orbanas, perrinktas trečiai kadencijai praėjusį balandį, vykdo reformas, kurių tikslas – sukurti Vengrijoje „neliberalios demokratijos“ santvarką.
Socialistų partijos (MSZP) pirmininkas Bertalanas Tothas pasveikino kairiųjų, liberaliųjų, kraštutinės dešinės ir žaliųjų opozicinių partijų pademonstruotą vienybę, bet apgailestauja, jog šios politinės jėgos neparodė tokio solidarumo per balandį vykusius rinkimus.
48 proc. balsų surinkusi V.Orbano partija „Fidesz“ ir jos sąjungininkai kontroliuoja du trečdalius parlamento, ir tai suteikia jiems teisę keisti konstituciją.