Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Korsikoje priėmė šešių kitų ES valstybių, tarp jų Turkijos varžovės regione Graikijos, lyderius, vildamasis rasti bendrą poziciją prieš šį mėnesį įvyksiantį bloko viršūnių susitikimą.
Pademonstruodamas savo pyktį prezidento Recepo Tayyipo Erdogano valdomos Turkijos atžvilgiu, E.Macronas prieš viršūnių susitikimą sakė, kad ši NATO sąjungininkė nebėra partnerė Viduržemio jūros rytuose ir, turėdamas omenyje tai, kaip šiuo metu elgiasi Turkijos vyriausybė, pridūrė: „Turkijos žmonės, kurie yra puikūs žmonės, nusipelno kažko kito.“
Prancūzija tvirtai parėmė Graikiją ir Kiprą per priešpriešą su Turkija dėl angliavandenilių išteklių ir įtakos Viduržemio jūros rytuose. Kilusi įtampa privertė nuogąstauti dėl rimtesnio konflikto.
Po derybų su Italijos, Maltos, Portugalijos, Ispanijos, Graikijos ir Kipro lyderiais, įvykusių netoli Korsikos sostinės Ajačo, E.Macronas kalbėjo kiek švelniau ir sakė, kad lyderiai nori dialogo su Turkija.
Tačiau galutiniame pareiškime lyderiai aiškiai nurodė, kad bus svarstomos sankcijos, jei Turkija nenutrauks savo „konfrontacinių veiksmų“.
„Apgailestaujame, kad Turkija neatsakė į pakartotinius Europos Sąjungos raginimus nutraukti savo vienašališką ir neteisėtą veiklą Viduržemio jūros rytuose ir Egėjo jūroje, – sakoma pareiškime. – Teigiame, kad nesant pažangos dėl Turkijos įtraukimo į dialogą ir jei ji nenutrauks savo vienašališkos veiklos, ES bus pasirengusi parengti tolesnių varžomųjų priemonių sąrašą.“
Lyderiai pridūrė, kad sankcijos galėtų būti aptartos per ES viršūnių susitikimą rugsėjo 24–25 dienomis.