Berniukas buvo sužeistas ir neteko savo mamos per spalio 29 dieną vyriausybės pajėgų surengtą antskrydį prieš sukilėlių bastioną netoli Damasko, sakė jo artimieji ir jį prižiūrintis gydytojas. Dėl šios istorijos visame pasaulyje prasidėjo paramos kampanija.
Internautai fotografuojasi užsidengę vieną akį ir dalijasi savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose „Twitter“ ir „Facebook“ su grotažyme #SolidarityWithKarim.
Ši kampanija pasiekė netgi Jungtines Tautas: Didžiosios Britanijos ambasadorius Matthew Rycroftas tviteryje pasidalijo savo nuotrauka iš JT Saugumo Tarybos.
„Kai sėdime JT Saugumo Taryboje ir perspėjame, kad dėl neveikimo žus dar daugiau žmonių, bus subombarduota daugiau mokyklų, bus daugiau išsigandusių vaikų, turime galvoje šitą“, – parašė jis.
„Privalome nutraukti Rytų Gutos bombardavimą ir apgultį“, – pridūrė M.Rycroftas.
Vyriausybės pajėgos laiko sukilėlių kontroliuojamo Rytų Gutos regiono apgultį nuo 2013 metų, ir apie 400 tūkst. gyventojų trūksta maisto ir vaistų.
Rytų Guta yra viena iš keturių „deeskalacijos“ zonų, dėl kurių buvo susitarta gegužę, siekiant sumažinti kovų intensyvumą kai kuriose karo krečiamos šalies regionuose. Vis dėlto lapkričio viduryje Damasko režimo pajėgos ėmė rengti daugiau antskrydžių.
„Tai persekioja mane“
Karimo palaikymo nuotraukomis dalijasi Sirijos vaikai, žurnalistai, aktyvistai ir civilių gelbėtojai iš grupės „White Helmets“ (Baltieji šalmai), veikiančios sukilėlių kontroliuojamose teritorijose.
Sukilėlius remiančios Turkijos ministrai irgi prisidėjo prie kampanijos.
„Net jei pasaulis tylės, ir niekas negirdės riksmų iš Sirijos, mes būsime (kūdikio Karimo) balsas, akys ir ausys“, – tviteryje parašė Turkijos kultūros ir turizmo ministras Numanas Kurtulmusas.
Berniuko palaikymo kampaniją pradėjo Ameras Almohibany, laisvai samdomas fotografas iš Rytų Gutos, kartais bendradarbiaujantis su naujienų agentūra AFP.
„Aplankiau kūdikį, ir jis manyje paliko žymę dar prieš jį nufotografuojant. Tai persekioja mane“, – sakė 28 metų A.Almohibany.
Gruodžio viduryje jis paskelbė Karimo nuotrauką, o tada, viena ranka užsidengęs akį, nusifotografavo pats.
„Šios kampanijos tikslas yra... atnešti pasauliui šio kūdikio, praradusio akį ir motiną, balsą“, – pasakojo fotografas.
A.Almohibany įkvėpė Gutoje gyvenantis aktyvistas Qusay Nooras, pasidalijęs savo nuotrauka, kurioje kompiuterine programa buvo pašalinta viena jo akis.
Fotografas taip pat pasakojo pasisėmęs įkvėpimo iš panašios paramos kampanijos penkiametei Buthainai Mansur iš Jemeno. Mergaitės tėvai ir penki broliai ir seserys žuvo rugpjūtį per Saudo Arabijos vadovaujamos kampanijos Sanoje surengtą antskrydį.
Nuo konflikto pradžios 2011 metų kovą Sirijoje jau žuvo daugiau kaip 340 tūkst. žmonių. Antivy