Fouedas Mohamedas-Aggadas buvo vienas iš trijų teroristų, kurie prieš mėnesį Paryžiaus koncertų salėje automatais „Kalašnikov“ nušovė 90 žmonių.
Teigiama, kad 2013 metais vyras ir dar keli jo draugai iš Prancūzijos buvo užverbuoti Sirijoje pasislėpusių IS teroristų.
Tada jaunas vyras buvo nuvykęs į Siriją, kur buvo radikalizuotas ir visiškai perėmė IS ideologiją.
Sugrįžęs į Prancūziją jis ir keli bendraminčiai pradėjo ruoštis išpuoliui, kurį surengė 2015 metų lapkričio 13-ąją Paryžiuje.
F.M.Aggado radikalumas buvo vieša paslaptis gimtajame mieste Visemburge, šiaurės Prancūzijoje.
Net F.M.Aggado nepažįstantys vietos gyventojai teigia girdėję, kad jaunas musulmonas karštai domėjosi naujienomis apie Siriją, buvo ten nuvykęs, palaikė ryšius su teroristais ir nekentė Prancūzijos, kurioje jautėsi svetimas.
Apie tai pasakojo ir jo motina, kuri šią savaitę gavo oficialų patvirtinimą, kad vienas iš nukautųjų per lapkričio 13-osios įvykius buvo jos sūnus.
„Iki šiol negaliu patikėti, kad jis tai padarė. Jis buvo inteligentiškas ir mandagus, neprisimenu jokių jo išsišokimų“, – „Reuters“ sakė 46 metų kaimynė Jazar.
Mažai kam buvo žinoma, kad prieš susidėdamas su IS vyras bandė tapti Prancūzijos kariu, tačiau buvo nepriimtas ir tai smarkiai jį nuvylė.
Netiko kariuomenei
2010 metais jis buvo nuvykęs į Prancūzijos kariuomenės būstine Strasbūro miesto rytinėje dalyje. Ten atliko fizinius ir psichologinius testus, tačiau tada paaiškėjo, kad jis nėra tinkamas atlikti karinę tarnybą.
Mes turime filtrus, kurie padeda apžvelgti asmenybės fizinius ir psichologinius duomenis. Kandidatas turi būti sveikas ir atitikti reikalavimus, – sakė S.Caussel.
„Mes turime filtrus, kurie padeda apžvelgti asmenybės fizinius ir psichologinius duomenis. Kandidatas turi būti sveikas ir atitikti reikalavimus“, – sakė Prancūzijos kariuomenės atstovė įdarbinimo klausimais pulkininkė leitenantė Sophie Caussel.
Karininkė teigė, kad F.M.Aggado buvo netinkamas ir su juo buvo atsisveikinta.
Jaunas vyras buvo vienas iš tūkstančių kitų, kurie pasirodė netinkami kariuomenei.
Pavyzdžiui, 2015 metais kariškiai gavo 160 tūkst. jaunuolių prašymų, tačiau bus priimta tik 15 tūkst. žmonių.
Nepaisant to, kad jo istorija nebuvo išskirtinė, F.M.Aggado smarkiai nusivylė tokiu sprendimu.
„Reuters“ šaltiniai teigė, kad po to vaikinas kreipėsi į Prancūzijos policiją ir bandė siekti pareigūno karjeros, tačiau ir ten gavo neigiamą atsakymą.
Prancūzijos policija tokią informaciją nei patvirtino, nei paneigė.
Komentuoti situacijos pareigūnams neleidžia tyrimas, pradėtas po lapkričio 13-osios išpuolio.