Cituojamas valdžios atstovas teigia, kad oficialiai apie šį sprendimą bus paskelbta per artimiausias dvi paras. Kol kad šis įstatymas yra laikinas, tačiau jeigu jį patvirtins regiono parlamentas, jis įgaus nuolatinį statusą.
Naujasis įstatymas draudžia bet kokias su juodąja magija susijusias paslaugas ir liaudyje populiarių prietarų skleidimą. Dabar valdžia galės oficialiai persekioti burtininkais, egzorcistais, šamanais besiskelbiančius žmones. „The Times of India“ duomenimis, tai yra pirmasis toks šalies istorijoje įstatymas.
Šio įstatymo priėmimą paspartino tai, kad prieš kelias dienas buvo nušautas iškilus Indijos racionaliosios minties šalininkas, siūlęs priimti šį juodąją magiją draudžiantį įstatymą. Du motociklu važiavę užpuolikai pradėjo šaudyti į gydytoją Narendrą Dabholkarą, kai jis buvo išėjęs į rytinį pasivaikščiojimą vakariniame Punos mieste.
Įstatymo projektas buvo parengtas dar 1995 metais, tačiau nuo to laiko net 29 kartus jis buvo siunčiamas taisyti. Pagrindiniai tokio įstatymo priešininkai – induistai, kurie teigia, kad jis pažeis žmogaus teises.
Tačiau prieš dvejus metus duodamas interviu naujienų agentūrai AFP N.Dabholkaras atmetė kritikų kaltinimus, kad tas įstatymo projektas yra nukreiptas prieš religiją.
„Visame tame teisės akte nėra nė vieno žodžio apie Dievą arba religiją. Nieko panašaus. Indijos konstitucija leidžia tikėjimo laisvę, ir niekas negali to atimti, – aiškino aktyvistas. – (Siūlomas įstatymas) susijęs su apgaulinga veikla ir išnaudojimu.“