„RS-28 Sarmat“ bandymai pasirodė esantys visiška nesėkmė. Raketa sprogo šachtoje, palikdama didžiulį kraterį ir sunaikindama bandymų poligoną. „Sarmat“ yra skystu kuru varoma raketa, todėl ši avarija galėjo įvykti atskirai nuo paties paleidimo...“, – pažymėjo analitikai.
Jie taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad į bandymų poligono teritoriją važiavo keturi gaisriniai automobiliai, kurie esą „reagavo į miško gaisrą“.
Atvirų duomenų analitikas MT_Anderson paskelbė Rusijos Plesecko kosmodromo palydovinę nuotrauką, kurioje matyti nepavykusio šios raketos bandymo rezultatas.
Kaip pažymėjo Defence-ua.com analitikai, tarpžemyninės raketos sprogimas bandymų metu yra nelaimė, kuri gali įvykti kartą per 50 metų, nes ankstesnis panašus atvejis buvo užfiksuotas 1960 m. spalį Baikonūro kosmodrome, kai sprogo raketa R-16.
Analitikai užsiminė, kad Kremlius vargu ar oficialiai pripažins patį „Sarmat“ katastrofos faktą.
RS-28 „Sarmat“ yra Rusijos penktosios kartos šachtose dislokuojamas strateginių raketų kompleksas, turintis daugiapakopę skystojo kuro tarpžemyninę balistinę raketą. Raketa yra 35 m ilgio, jos paleidimo masė – 208 tonos, o naudingojo krovinio masė – apie 10 tonų. Raketos veikimo nuotolis – 16 000 km.
Pirmasis bandomasis šios raketos startas įvykdytas 2022 metų balandžio 20 dieną, jau prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą. Po to Rusija paskelbė pradėjusi masinę šių raketų gamybą, o 2023 metų rugsėjo 1-ąją „Sarmat“ oficialiai priimta į ginkluotę.