„Padarėme realią pažangą ir esu pasiryžęs ją išlaikyti“, – Europos Parlamente sakė Jamesas Cleverly, kuris kartu su Europos Komisijos vicepirmininku Marosu Sefcoviciumi pirmininkavo jungtiniam ryšių per Lamanšo sąsiaurį komitetui.
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas išsiuntė J.Cleverly, o praėjusią savaitę savo finansų ministrą Jeremy Huntą į Briuselį, kad sustiprintų santykius po kovą su ES sudaryto „Vindzorų gairių“ susitarimo.
Šiuo paktu buvo užbaigtas ginčas dėl Šiaurės Airijos – Jungtinės Karalystės teritorijos, kuri ribojasi su Airija – prekybos susitarimų po „Brexito“, siekiant užtikrinti JK galimybę naudotis ES programomis.
Be to, šie vienas po kito vykę vizitai įvyko tuo metu, kai britų visuomenė vis dažniau mano, kad „Brexit“ buvo klaida, o beveik pusė iš jų pareiškė norą ateityje vėl prisijungti prie Europos Sąjungos, rodo praėjusią savaitę paskelbti britų „YouGov“ apklausos rezultatai.
„Turime pripažinti, kad ne dėl visko susitarsime. Tačiau brandžiuose santykiuose galime spręsti skirtumus, o tose srityse, kuriose sutinkame, išnaudoti visas galimybes“, – sakė J. Cleverly jungtiniam komitetui – ES ir JK parlamentinės partnerystės asamblėjai.
Britų ministras pabrėžė, kad Londonas ir Briuselis glaudžiai bendradarbiauja teikdami karinę ir finansinę paramą Ukrainai, kovojančiai su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis.
J. Cleverly taip pat turėjo apsilankyti NATO būstinėje Briuselyje, kur turėjo kalbėtis su Aljanso vadovu Jensu Stoltenbergu prieš kitą savaitę Lietuvoje vyksiantį sąjungininkų aukščiausiojo lygio susitikimą.
Pasak Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimo, J. Cleverly turėjo išreikšti Londono paramą tam, kad Švedija kuo greičiau taptų NATO sąjungininke.