Susitikime su Jordanijos karaliumi Abdullah II, V.Putinas pabrėžė, kad Rusijos kariai atliko savo pareigą, kovėsi su terorizmu ir nebuvo pažeidę Turkijos oro erdvės.
Jis patvirtino, kad naikintuvas Su-24 numuštas raketos oras-oras, Turkijos naikintuvo F-16 Sirijos teritorijoje, 4 kilometrai nuo Sirijos-Turkijos sienos, bei pridūrė, kad Rusija su JAV turi sutarimą dėl skrydžių Sirijoje, o Turkija apie tai puikiai informuota.
„Mūsų pilotai, jų valdomas naikintuvas nekėlė jokio pavojaus Turkijai“, – konstatavo Rusijos lyderis. V.Putino manymu, šis įvykis turės būti aptariamas ir su visa NATO organizacija.
Rusijos vadovas suabejojo, ar Turkijos kariai veikė gindami savo šalį, ar saugodami „Islamo valstybės“ interesus. Jis pažymėjo, kad per Turkiją keliauja nemaža dalis džihadistų užgrobtų naftos telkinių produkcijos.
„Ar jie nori ginti IS?“, – retoriškai klausė Rusijos prezidentas, turėdamas galvoje „Islamo valstybės“ džihadistus. Tiesa, pasisakymo pabaigoje V.Putinas pridūrė, kad Rusija pasiruošusi bendradarbiauti su visomis pusėmis.
„Mes nepakęsime, kad būtų vykdomi tokie nusikaltimai kaip šiandien. Žinoma, mes tikimės, kad tarptautinė bendruomenė vis dėlto ras jėgų, kad susitelktų kovai su bendru blogiu“, – pareiškė V.Putinas ir pridūrė, kad Maskva taip pat tikisi, kad šioje kovoje aktyviai dalyvaus visos Artimųjų Rytų regiono valstybės.
Incidentai kartojosi
Rusijos naikintuvai spalį jau buvo įskridę į Turkijos oro erdvę per du atskirus incidentus, o Ankara dėl to dukart iškvietė Rusijos ambasadorių bei pareiškė protestą.
Be to, praeitą mėnesį Turkijos naikintuvai numušė neatpažintą bepilotį lėktuvą, kuris taip pat buvo įskridęs į Turkijos oro erdvę.
Turkija ir Rusija jau seniai nesutaria dėl konflikto Sirijoje: Ankara siekia, kad būtų nuverstas tos šalies prezidentas Basharas al Assadas, o Maskva daro viską, kad jis išliktų valdžioje.