Anot V.Putino, kalbėta ne apie pagalbą, o apie abiejų šalių bendradarbiavimą konkrečių projektų finansų srityje.
„Graikai nesikreipė į mus su jokiais pagalbos prašymais“, – sakė V.Putinas žurnalistams po derybų su A.Cipru, kuris yra atvykęs dviejų dienų vizito į Rusiją.
„Graikai nesikreipė į mus su jokiais pagalbos prašymais“, – sakė V.Putinas.
V.Putinas pažymėjo, kad kalbėta apie bendradarbiavimą įvairiose ekonomikos srityse, taip pat tartasi ir dėl stambių energetikos projektų realizavimo.
„Tų projektų ribose gali susidaryti situacijų, kurios leistų mums ne tik kredituoti kažkuriuos planus, kuriuos mes kartu aptarėme, bet ir spręsti kreditinių santykių klausimus platesniu kontekstu, šių projektų realizavimo plotmėje“, – nurodė V.Putinas.
„Jeigu mes, sakykim, imsimės realizuoti stambų projektą, kuris bus pelningas Graikijai, vadinasi, iš tų pajamų galima būtų dengti ir tuos kreditus, kuriuos mes šiandien šiek tiek palietėme“, – pridūrė jis.
Prezidentas vėl pabrėžė, kad kalbama ne apie pagalbą, o apie bendradarbiavimą, taip pat ir finansų srityje, „atsižvelgiant į konkretų didelės apimties projektą.“
Graikų premjeras Cipras susitikime su Putinu paragino nutraukti „žiaurų sankcijų ratą“
Tuo metu Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras trečiadienį kvietė nutraukti „žiaurų ratą“ sankcijų, paskelbtų Rusijai dėl jos pozicijos Ukrainos atžvilgiu, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas patikino nesinaudojąs Atėnais, kad sėtų nesutarimus Europos Sąjungos viduje.
„Norėdami išeiti iš šios gilios krizės mes turime palikti žiaurų sankcijų ratą praeityje", – sakė A.Cipras po susitikimo su V.Putinu.
Pirmąją dviejų dienų vizito Maskvoje dieną atidžiai Europos Sąjungos stebimas A.Cipras Kremliuje kartu su V.Putinu džiaugėsi dvišaliais ryšiais, nors Briuselio ir Maskvos santykiai yra pasiekę rekordines žemumas nuo šaltojo karo laikų.
„Norėdami išeiti iš šios gilios krizės mes turime palikti žiaurų sankcijų ratą praeityje“, – sakė A.Cipras po susitikimo su V.Putinu.
Keli Vakarų ekspertai apkaltino V.Putiną siekiu pasinaudoti finansinius sunkumus išgyvenančia Graikija kaip Trojos arkliu Europoje, tikintis, jog Atėnai vetuos bet kokias naujas sankcijas Maskvai dėl įtariamos jos paramos prorusiškiems separatistams rytų Ukrainoje.
„Kalbant apie mitologiją, apie Trojos arklį ir kitus dalykus, šis klausimas būtų teisingas, jeigu aš atvažiuočiau į Atėnus, – atsakė V.Putinas žurnalistui, kalbėdamas apie ES būgštavimus. – Mes nieko neverčiame nieko daryti.“
„Mes tiesiog esame atviri bendram pozityviam darbui, siekiant teigiamų rezultatų mūsų žmonių ir mūsų pažįstamų naudai“, – sakė jis.
„Mes nesiruošiame nieko naudoti Europos Sąjungos viduje tik tam, kad fragmentiškai spręstume santykių su Europos susivienijimu gerinimo klausimą“, – kalbėjo V.Putinas.