Nuolatinis Vladimiro Putino maivymasis glumina Vakarų šalių lyderius

Ką praėjusią savaitę nuveikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas? Pirmiausiai jis apsilankė Serbijos sostinėje Belgrade, kur dalyvavo kariniame parade, primenančiame Šaltojo karo laikus. Čia jis abejojo Kosovo suverenitetu, Serbijos žiniasklaidoje užsipuolė Baracką Obamą, o į susitikimą su Europos šalių lyderiais Milane atvyko gerokai pavėlavęs. Maivymasis ir pasitikėjimas savimi yra tos V.Putino būdo savybės, kurios labiausiai iš vėžių išmuša Vakarų šalių lyderius, rašo naujienų svetainė theglobeandmail.com.
Vladimiras Putinas
Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau V.Putinas tuo neapsiribojo. Po susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel jis nukeliavo į seno draugo, buvusio Italijos premjero Silvio Berlusconi namus. Čia vyrai šnekėjosi ir mėgavosi triufeliais iki ketvirtos valandos ryto. Po šio susitikimo buvo likę vos keturios valandos iki ryte suplanuotų pusryčių su Europos šalių lyderiais, tarp kurių buvo ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Su jam įprastu pasitikėjimu V.Putinas net pasakė nepadorų pokštą apie anatominius skirtumus tarp senelio ir senelės vienoje iš spaudos konferencijų.

Tai tik dar vienas V. Putino teatrališko elgesio stiliaus pademonstravimas. Tokią pozą jis išlaikė ir viso karo Ukrainoje metu, o tai jo varžovus dažnai išvesdavo iš kantrybės.

„Jis myli tave, mane ir visus, kurie žiūri į jį ir bando perprasti“, – teigė Sovietų Sąjungos lyderio Nikitos Chruščiovo proanūkė ir Niujorko universiteto „The New School“ tarptautinių santykių profesorė Nina Chruščiova.

„Jis ekshibicionistas“, – pridūrė ji.

Dėl krintančių naftos kainų ir Vakarų šalių įvestų ekonominių sankcijų Rusijai, Europos lyderiai tikėjosi, kad V.Putinas sutiks priimti kompromisą dėl situacijos Ukrainoje. Vis dėlto, Ukrainos tema nublanko prieš Ebolos viruso ir klimato kaitos klausimus.

Nors Europos lyderiai tikėjosi, kad V.Putinas bus nuolankus, tačiau jis toli gražu taip nesielgė. Su jam įprastu pasitikėjimu V.Putinas net pasakė nepadorų pokštą apie anatominius skirtumus tarp senelio ir senelės vienoje iš spaudos konferencijų.

Vokietijos kanclerė A.Merkel ir Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas išreiškė nusivylimą, kuomet V.Putinas akivaizdžiai atkirto jam mestus kaltinimus, kad jis spaudžia prorusiškus separatistus ignoruoti organizuojamus rinkimus Donbase. 

„Vakarams yra būdinga „Belaukiant Godo“ pozicija. Jie visada laukia, kad Putinas negalvos, bus įbaugintas, nusižeminęs ar susigėdęs“, – teigė Rusijos ekspertas Matthew Rojanskys.

Rusijos vadovas akivaizdžiai paskaičiavo, kad Europos pasipiktinimas dėl karo Ukrainoje turi ribas, žinant ekonominius ryšius tarp Europos ir Rusijos, taip pat Europos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. 

„Jis (V.Putinas) atstovauja Rusijos atgimimui. Paklauskite savęs: kada Petras I buvo nusižeminęs? Kada Jekaterina buvo nuolanki? Tai nėra vaidmens, kurį jie vaidina, dalis“, – tikino M.Rojanskys.

Nepaisant nuolat blogėjančios Rusijos ekonomikos ir į naujas žemumas krentančio rublio kurso, V.Putinas yra itin populiarus savo šalyje.

Rusijos vadovas akivaizdžiai paskaičiavo, kad Europos pasipiktinimas dėl karo Ukrainoje turi ribas, žinant ekonominius ryšius tarp Europos ir Rusijos, taip pat Europos energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

Vis dėlto, tikėtina, kad Rusijos vadovas nebus taip šiltai sutiktas lapkričio mėnesį Brisbene, Australijoje vyksiančiame „G 20” šalių susitikime. Nereikia pamiršti, kad Australija per Malaizijos lainerio katastrofą Ukrainoje neteko net 28 savo piliečių. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų