Bet praėjo vos metai ir V.Putinas kalba jau kitaip: dokumentiniame filme „Krymas. Kelias į tėvynę“, kuris sukurtas Krymo aneksijos metinių proga, Rusijos prezidentas prisipažįsta, kad įsakė kariuomenei užimti Krymą likus kelioms savaitėms iki jo prijungimo prie Rusijos 2014-ųjų kovo 18 dieną.
„Time“ žurnalisto nuomone, šis prisipažinimas nepaliko teisingo pasirinkimo Rusijos žurnalistams, tokiems kaip „Rosija segodnia“ vadovas Dmitrijus Kiseliovas. Jis galėjo arba pripažinti, kad klaidino savo žiūrovus prieš metus, ir tokiu būdu apkaltinti V.Putiną melu, arba neigti apgaulę. Kai teko rinktis, D.Kiseliovas ėmė įnirtingai neigti viską.
D.Kiseliovas pareiškė, kad V.Putinas niekada nekeitė savo nuomonės: „Jis niekada nesakė, kad mūsų kariuomenės ten nėra, nes mes ten visada turėjome bazes.“ Klausiamas, kam priklausė kariai, apsupę ir užėmę ukrainietiškas bazes Kryme pernai kovą, D.Kiseliovas atsakė: „Kariuomenės daliniai, apsupę juos, buvo vietos savigynos būriai, o ne Rusijos kariai.“
O jeigu po metų pasirodys dar vienas dokumentinis filmas, kuriame Rusijos prezidentas jau sakys nusiuntęs savo karius į tą regioną? „Kol kas taip neįvyko“, – atsakė D.Kiseliovas.
Pasak S.Shusterio, tai pirmas kartas, kai pasisakymai yra taip „aiškiai ir akivaizdžiai melagingi, kad prieštarauja ne tik nepriklausomos žiniasklaidos pranešimams, bet ir paties V.Putino ankstesnėms kalboms.“
„Time“ D.Kiseliovo paklausė, ar nenutiko taip, kad V.Putinas panašiai klaidina visuomenę dėl rusų karių buvimo Rytų Ukrainoje, D.Kiseliovas atsakė esąs „100 proc. tikras“, kad Rytų Ukrainoje nėra Rusijos kariuomenės. O jeigu po metų pasirodys dar vienas dokumentinis filmas, kuriame Rusijos prezidentas jau sakys nusiuntęs savo karius į tą regioną? „Kol kas taip neįvyko“, – atsakė D.Kiseliovas.